10 tūkst. Baltarusijos dvišalių leidimų – Lietuvai

10 tūkst. Baltarusijos dvišalių leidimų – Lietuvai

10 tūkst. Baltarusijos dvišalių leidimų – Lietuvai

Po dvi dienas Druskininkuose trukusio posėdžio tarp Lietuvos ir Baltarusijos paaiškėjo, kad Lietuva ateinantiems metams turės 33 tūkst. dvišalių leidimų. Tokie patys išlaikomi ir trišalių bei tranzitinių leidimų kiekiai.

Keleivinio transporto vežėjams suteikta 150 daugiau leidimų nei turėta. Pasak asociacijos „Linava“ prezidento Erlando Mikėno, derybos vyko sudėtingai, tačiau svarbiausia, kad priimti palankūs Lietuvai sprendimai, o tai parodo tikrą kaimynišką draugystę Baltarusijos atžvilgiu.

Aptarta ir lietuvių vežėjams aktuali tema dėl vilkikų konfiskavimo už krovinių vežimus tarp Muitų sąjungos šalių. Baltarusijos delegacija teigė suprantanti esančią problemą, tačiau jos sprendimui reikalingi pakeitimai Muitų sąjungos kodekso nuostatose. Kol pastarieji neatlikti, kaimyninė šalis patarė kol kas susilaikyti nuo minėtų pervežimų.

Posėdyje aptarta ir dvigubo apmokestinimo sistema, kuomet Baltarusijos pareigūnai ima mokestį ne tik už įvažiavimą į šalį, bet ir išvykstant iš jos. Pasitaiko, kuomet vežėjas reisus vykdo su dviem skirtingais leidimais, t. y. krovinys į Baltarusiją atgabenamas iš trečiosios šalies, o atgalinis krovinys vežamas į Lietuvą (vežimui tuomet reikalingi du leidimai: vežimas į/iš trečiųjų šalių ir dvišalis). Baltarusijos atstovai teigė, kad tokia situacija neleistina ir prižadėjo ją spręsti. Jeigu padėtis nesikeistų, vežėjams reiktų kreiptis į asociaciją „Linava“ informuojant apie pasitaikiusius atvejus.

Rekomenduojame:
Vežėjai atranda muitinės garanto naudą
Vilkikams bus draudžiama įvažiuoti į Londono centrą
Diskutuota apie vairuotojų ir darbdavių problemas Lietuvoje

Tags: ,

Jūsų komentaras