Aplinkai draugiškesni vežėjai – ekologiškas pervežimas

Aplinkai draugiškesni vežėjai

Aplinkai draugiškesni vežėjai

Šiandien susiduriame su naujais terminais, tokiais kaip ekologija transporto rinkoje, ekologiškas vairavimas ir pan. Vežėjų bei variklinių transporto priemonių gamintojų draugiškumą aplinkai iš dalies skatina sąmoningas susirūpinimas dėl ekologinės situacijos, taip pat ir pragmatiniai sumetimai, ES galiojančios taisyklės. Siekiant sumažinti autotransporto bei jo išmetamųjų dujų žalą oro kokybei bei žmonių sveikatai, nuo 1990 m. variklinėms transporto priemonėms ES palaipsniui įvedami vis griežtesni standartai, emisijose vis labiau ribojantys azoto oksidų, anglies monoksido, angliavandenilių bei kietųjų dalelių kiekius. Automobilių gamintojams standartų pavyksta pasiekti varikliuose montuojant teršalus sulaikančius filtrus, diegiant kitas naujas technologijas.

Dabar naujam varikliniam transportui taikomi “Eu­ro-5” stan­dar­tai įsigaliojo 2009 m. Pagal juos kietųjų dalelių kiekis dyzelinių ir benzininių automobilių išmetamosiose dujose turi būti ne didesnis kaip 5 mg/km, azoto oksidų kiekis dyzelinių automobilių išmetamosiose dujose – ne daugiau kaip 200 mg/km, benzininių automobilių – 60 mg/km, angliavandenilių kiekis – 75 mg/km. Palyginti su ankstesnės kartos varikliais, šie užtikrina mažesnes degalų sąnaudas, o teršalų išmetimo mažinimo sistemos veikia daug ilgiau. Jau galima įsigyti ir dar modernesnių modelių, atitinkančių „Euro-6“ emisijos standartą, kuris įsigalios nuo kitų metų. Pvz., Mercedes Benz tokį modelį rinkai pristatė dar 2011 metais, nedaug atsiliko ir kiti didieji gamintojai.

Ekologija transporto rinkoje – tai ne vien eurostandartus atitinkantis vilkikas. Taupyti degalus, mažinti CO2 išmetimus taip pat padeda puspriekabės aerodinamika. Prisideda ekologiškas vairavimas, kai pasirenkamas optimalus greitis bei krova. Pagaliau, ekologiškas transportavimas yra neatsiejamas ir nuo optimalaus transporto parko panaudojimo. Jeigu iškrovęs krovinį vilkikas, kad ir pats moderniausias, keliais rieda tuščias, anokia tai ekologija. Efektyviau išnaudoti transportą padeda toks šiuolaikiškas įrankis, kaip krovinių birža. Tinkamų variantų galima rasti keliais kompiuterio pelės paspaudimais.

Panašūs straipsniai

 

 

Tags: , ,