Ar brangs transporto priemonių draudimas?

Ar brangs transporto priemonių draudimas?

Ar brangs transporto priemonių draudimas?

Pastaruoju metu draudimo bendrovės kalba apie didėsiančias ir lengvųjų, ir krovininių automobilių privalomojo draudimo kainas. Įkainių „dugnas“ buvo pasiektas praėjusių metų pabaigoje, kai draudimo bendrovės besąlygiškai kovojo dėl klientų ir bandė juos privilioti finansiškai gerais pasiūlymais.

Klientai 2015 m. viduryje gali susidurti su draudimo paslaugų brangimu, mat daugiau mažinti kainų, pasak draudimo rinkos ekspertų, jau nebėra kur. Anaiptol prognozuojamas kainų didėjimas, kuris neturėtų būti didesnis nei 10 – 15 proc.

Pastaruoju metu Lietuvoje apdrausti automobilį kainavo bene mažiausiai visoje Europoje. Pavyzdžiui, 2014 m. spalį privalomojo automobilių draudimo sutarčių padaugėjo net keturiais procentais, jei lygintume su praėjusiais mėnesiais, tačiau draudimo kainos sumažėjo apie dvidešimt procentų. Šių metų pradžioje draudikai rekomenduoja automobilius drausti kuo greičiau, nes vis dar galioja praėjusių metų mažesnės kainos.

Draudikų veiklą prižiūrinčios bendrovės atvirauja, kad pastarieji keleri metai draudikams buvo gana sėkmingi, mat nebuvo didelių gamtos kataklizmų – pakankamai ramios vasaros ir žiemos. Gautus pinigus draudimo bendrovės investavo į plėtrą, mat pelnas tikrai buvo nemažas. Neatmetama galimybė, kad ir šiemet draudikai bandys iškovoti kuo didesnę rinkos „pyrago“ dalį, todėl, nepaisant prognozuojamo brangimo, tikėtina, jog kainos vis tiek šiek tiek bus koreguojamos vartotojo naudai.

Rekomenduojame
Ar valstybė turi reguliuoti degalų kainas?
Ar Lietuvos vežėjai Europoje gaus kvalifikuotą teisinę pagalbą?
Naujausia krovinių gabenimo statistika: daugėja krovinių, pervežamų geležinkeliais

Tags: ,

Jūsų komentaras