Ar bus didinamas biodegalų kiekis dyzeline?

Ar bus didinamas biodegalų kiekis dyzeline?

Ar bus didinamas biodegalų kiekis dyzeline?

Pastaruoju metu užvirė diskusijos, kurių pagrindinis klausimas, ar bus didinamas biodegalų kiekis dyzeline. Šią iniciatyvą pasiūlė Energetikos ministerija. Pagal naujausius siūlymus į pirmos ir antros klasės arktinį dyzeliną norima įmaišyti 5 proc. biodegalų žiemos metu. Vasarą šis kiekis yra 7 proc. Nei viena bendrame pasitarime dalyvavusi įmonė ir asociacija nepritarė naujiems sumanymams, nes, anot jų, didėtų degalų kaina ir blogėtų jų kokybė.

Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ atstovai akcentavo, jog šis siūlymas didinti biodyzelino kiekį arktiniame dyzeline nesuderinamas ir su Lietuvos klimato sąlygomis. Taip pat dėl oro sąlygų biodyzelino kiekio padidinimas pakenktų ir mūsų šalies vežėjams, gabenantiems krovinius į Rusiją, kur temperatūra ne daug kuo skiriasi nuo esančios Lietuvoje.

Lietuvos pramonininkų konfederacija taip pat nepritaria Lietuvos energetikos ministerijos siūlymams dėl biodegalų kiekio didinimo ir ji įpareigota kreiptis į Vyriausybę.

„Linavai“ atstovavęs Gintautas Ramaslauskas taip pat akcentavo, jog asociacija nepritaria Energetikos ministerijos pasiūlymui ir parengė raštą, kuriame detaliai išdėstė savo poziciją dėl biodegalų kiekio didinimo arktiniame dyzeline.

Greitu laiku turėtų paaiškėti, ką Lietuvos institucijos nuspręs, o kol kas visos suinteresuotos šalys – asocijuotos struktūros, AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai ir degalinių tinklų atstovai – vienija pozicijas šiuo klausimu.

Rekomenduojame
Lietuvoje ir Baltarusijoje aptariamos Lietuvos vežėjų problemos
Lietuvos vežėjams – teisinė pagalba iš Prancūzijos
Kada bus nustota klastoti automobilių ridą?

Tags: ,

Jūsų komentaras