Ar galima prognozuoti transportavimo paslaugas?

Kiekvienos transportavimo paslaugas teikiančios įmonės vadovo svajonė – sklandus ir ritmingas, „be bangavimų“ darbas. Kodėl ne visiems ir ne visada tai pavyksta užtikrinti? Gal kai kuriems tiesiog labiau sekasi? Niekai. Versle sąvoka „sėkmė“ – ne argumentas. Sekasi tiems, kurie sugeba lanksčiai reaguoti į rinkos pokyčius, tinkamai organizuoti darbą.

XXI amžiuje pasaulis tampa vis labiau susietas, globalesnis. Tai neišvengiamai atsispindi šiuolaikiniame versle. Ypatingą reikšmę įgyja bendradarbiavimas ir integracija. Tas, kuris ignoruoja moderniojo amžiaus taisykles, yra pasmerktas nesėkmei – nesvarbu, ar tai būtų menininkas, ar namų apyvokos prekių gamintojas, ar paslaugos teikėjas. Krovinių gabenimas bei ekspedicija be partnerystės niekada ir nebuvo įmanomi. Vis dėlto šiandien partnerystė yra igijusi kitokių bruožų.

Naujas galimybes, apie kokias palyginti neseniai galima buvo tik svajoti organizuojant pervežimo paslaugas, atveria informacinės technologijos. Sukurtos ir toliau tobulinamos programos, kurios padeda optimizuoti ir netgi prognozuoti įmonės veiklą. Virtuali krovinių ir transporto birža vartotojams pateikia informaciją realiu laiku tūkstančių kilometrų spinduliu: kokia yra krovinių paklausa ir pasiūla, kokia laisvo transporto pasiūla ir dar daugiau. Kiekvieną minutę čia užmezgami naudingi sandoriai. Išmanios programos, jos papildomos paslaugos sudaro galimybę lanksčiau reaguoti į tarptautinių pervežimų poslinkius regione.

Tarptautiniai pervežimai peržengė į virtualią erdvę, ir kelio atgal jau nėra. Procesui pagreitį suteikia ir vadinamoji Y karta, užaugusi kartu su naujosiomis technologijomis, kuri į darbo rinką pradėjo įsilieti maždaug prieš prieš dešimtį metų. Jie yra greičio, pažangos, informacinių technologijų pusėje. Jauni žmonės neabejoja: būtent išmaniosios programos suteiks galimybę progrnozuoti transportavimo paslaugas bei įmonės veiklą. Jeigu ne šiandien, tai po metų kitų – jau tikrai.

Tags: , , ,