Ar „Lietuvos geležinkeliai“ sugeba paimti pinigų „Rail Baltica“ projektui?

Ar „Lietuvos geležinkeliai“ sugeba paimti pinigų „Rail Baltica“ projektui?

Ar „Lietuvos geležinkeliai“ sugeba paimti pinigų „Rail Baltica“ projektui?

Prezidentės Dalios Grybauskaitės teigimu, „Lietuvos geležinkeliai“ kartu su Susisiekimo ministerija nemoka bendrauti su Europos Komisija ir tai lemia kelių projektų atmetimą dėl suderinimo nebuvimo bei parodo didelį potencialių lėšų praradimą.

Prezidentės įsitikinimu, finansavimas stringa dėl to, kad visa atsakomybė patikėta „Lietuvos geležinkeliams“. Paskutinis mėnuo, skirtas projektų pateikimui, yra spalis, tačiau šalies vadovės manymu, projektai dar neparengti ir tai gali išprovokuoti dar didesnį lėšų praradimą.

Dar liepą prezidentė pranešė, kad „Lietuvos geležinkeliai“ turi atsakyti už tai, kad „Rail Baltica“ projektas prarado dalį ES finansavimo. Reaguodamas į tai susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius tikino, kad geležinkeliai kitam paramos skirstymo etapui bus pasiruošę ypač gerai.

Birželį Europos Komisijos nutarimu, turėjo būti skirta 106 mln. eurų parama 125 mln. vertės projektams, susijusiems su „Rail Baltica“, kuriuos koordinavo „Lietuvos geležinkeliai“, tačiau negauta 75,3 mln. eurų skirtų signalizacijai. Šalis ruošiasi pakartotinai prašyti paramos.

Anot Prezidentūros, pradiniame paraiškų teikimo etape Lietuva įvairiems su transportu susijusiems projektams prašė 340 mln. eurų, tačiau 172 mln. eurų šaliai nebuvo skirti.

Rekomenduojame:
Kodėl kilo sumaištis dėl „95 kodo“ kursų?
Europos Komisija susirūpino transporto įmonėmis
Vaizdo registratoriai gali būti ne tik naudingi

Tags: ,

Jūsų komentaras