Ar Rusija gali pakenkti Lietuvos logistikos verslui?

Ar Rusija gali pakenkti Lietuvos logistikos verslui?

Ar Rusija gali pakenkti Lietuvos logistikos verslui?

Visai neseniai Valstybės saugumo departamentas paskelbė pranešimą, kuriame rašoma apie tai, kad Rusija gali jau greitu laiku nukreipti vietinius krovinius į savo uostus ir taip sumažinti konkurenciją tarp Baltijos valstybių, taip pat skatinti ir spausti Baltarusiją nevežti savų krovinių per Baltijos uostus.

Tai, be abejonės, skaudžiai atsilieptų Lietuvos logistikos kompanijoms – jei mažiau krovinių atkeliautų į Klaipėdos uostą, mažiau darbo turėtų jūrinių krovinių gabentojai.

Ši situacija susiklostė po to, kai pradėta kalbėti apie tai, jog baltarusiški kroviniai gali keliauti ne per Baltijos šalių, bet per Rusijos uostus. Rusijai tai būtų naudinga, o Lietuvos ekonomikai turėtų neigiamos įtakos.

Rusija gali „paspausti“ Baltarusiją, mat pastarajai yra apribojusi naftos tiekimą. Norėdama gauti naftos, Baltarusija gali sutikti su Rusijos sąlygomis dėl krovinių nukreipimo per Rusijos uostus. Negatyvūs ir į Lietuvos ekonomikos „žalojimą“ nukreipti veiksmai Lietuvos vežėjus skatina nuolat sukti galvą dėl naujų rinkų, nes gyvenant ir dirbant nestabiliomis sąlygomis, bet kada veiklą gali ištikti pats blogiausias scenarijus.

Rekomenduojame
Draudimo brokerių vaidmuo transportininkų draudimo procese
Lemtingos vežėjų klaidos
Leidimų skaičius į Baltarusiją išliko nepakitęs

Tags: , ,

Jūsų komentaras