Augančios degalų kainos logistų mėnesio išlaidas padidino 1000 eur

Augančios degalų kainos logistų mėnesio išlaidas padidino 1000 eur

Augančios degalų kainos logistų mėnesio išlaidas padidino 1000 eur

Išaugusios naftos kainos pasaulinėje rinkoje jau kurį laiką „purto“ ir Lietuvą. Vežėjai aiškiai suvokia, kad jų konkurencingumas ir pelnas katastrofiškai traukiasi.

Mat pagal didžiausių vežėjų įmonių skaičiavimus, įprastai vilkikas per mėnesį sudegina apie 5 tonas dyzelino. Pabrangus degalams, sąnaudos šiai kuro rūšiai padidėjo kone 1000 eur (vienai transporto priemonei).

Tokia situacija lemia tai, jog jau dabar vežėjai didina savo frachtus, stengiasi atlaikyti konkurencinę kovą ir nebankrutuoti. Mažėjantis vežėjų konkurencingumas tarptautiniu mastu kenkia visai Lietuvos ekonomikai, kuria mažiau pridėtinės vertės, skatina verslo „nutekėjimą“ į kitas šalis, naujų rinkų paieškas, perkeliant ten visą įmonę. Tokiu būdu šalis praranda reikšmingą dalį įplaukų į valstybės biudžetą.

Nors vežėjai įprastai kooperuojasi pirkdami degalus (tarkime, „Linava“ yra pasirašiusi sutartis su degalų tiekėjais ir asociacijos nariai gauna nemenkų nuolaidų), tai negelbėja, nes degalų pabrangimas neatsveria gaunamų nuolaidų.

Rekomenduojame
Sunkvežimio kabina – moteriško pasaulio dalis
Lemtingos vežėjų klaidos
Kaip apsaugoti savo krovinį nuo sukčių?

Tags: , , , , ,

Jūsų komentaras