Baltarusijos pasienis: sulaikomos lietuviškos priekabos

Baltarusijos pasienis: sulaikomos lietuviškos priekabos

Baltarusijos pasienis: sulaikomos lietuviškos priekabos

Baltarusijoje kaip ir Rusijoje Lietuvos vežėjai nuolat susiduria su įvairiausiomis grėsmėmis – transporto priemonių sulaikymais, baudomis ir netgi konfiskavimais. Tokia realybė transporto įmonių savininkus gniuždo, nes netekę galimybės vežti krovinius pagal įprastus tempus, turi nemažai finansinių nuostolių.

Baltarusijos muitinėse sustabdoma vis daugiau iš Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos valstybių vykstančių krovininių automobilių, motyvuojant šį sprendimą tuo, kad neva nebuvo mokėti puspriekabių laikino įvežimo muito mokesčiai.

„Linavos” viceprezidento Juliaus Misiūno teigimu, nėra aišku dėl sulaikytų krovininių transporto priemonių ateities, tačiau tikėtina, kad jos bus konfiskuotos. Atkreipiamas dėmesys, kad vienkartiniams vežimams šios sąlygos dėl mokesčių negalioja.

Jei transporto priemonė dirba Muitų Sąjungos teritorijoje, tuomet pagal daugelio pamirštą įstatymą, reikia mokėti tris procentus nuo mokesčių, kurie būtų mokami, jei transporto priemonė būtų registruojama Baltarusijoje.

Rekomenduojame
Mokslininkai nustatė 7 vairuotojų tipus keliuose
Nelegalai – pavojus transporto įmonėms
Nuo kitų metų darbdaviai privalės deklaruoti dienpinigius

Tags: , ,

Jūsų komentaras