Bendradarbiavimo detektyvas

„Linava“ generalinis sekretorius Mečislovas Atroškevičius

„Linava“ generalinis sekretorius Mečislovas Atroškevičius

Praėjusių metų spalį Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais sąjungos „Linava“ generalinis sekretorius Mečislovas Atroškevičius ir kita vežėjų asociacija – Lietuvos vežėjų sąjunga (LVS) – pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria, be kita ko, sutarė remti viena kitos siekį tapti nacionalinių bei tarptautinių organizacijų narėmis. Nesusipratimų kilo, kai paaiškėjo, kad „Linavos“ prezidiumas nebuvo informuotas apie ketinimą pasirašyti tokį susitarimą.

Tarptautinėje vežėjų asociacijoje IRU jau daugiau kaip 20 metų Lietuvos vežėjams atstovauja vienintelė „Linava“. Pasitaiko atvejų, jog smulkesnės Lietuvos vežėjų asociacijos vis bando pasiekti narystę IRU. Pavyzdžiui, 2015 m. – Smulkių ir vidutinių vežėjų asociacija (SVVA). Tąkart „Linavos“ prezidiumas nusprendė neteikti rekomendacijos IRU dėl SVVA narystės. Tais pačiais metais buvo įkurta LVS, kuri 2016 m. susijungė SVVA (beje, tarp abiejų asociacijų vadovų buvo minimas ir M. Atroškevičius).

2018 metų rudenį į IRU kreipėsi LVS, pateikdama pasirašytą bendradarbiavimo sutartį su „Linava“. Tarptautinė vežėjų asociacija pranešė, jog neturi pagrindo nesvarstyti dar vienos Lietuvos vežėjų asociacijos narystės IRU, juolab gautas prašymas ir bendradarbiavimo sutartis su jau esančia nare „Linava“.

Šioje istorijoje blogiausia tai, kad „Linava“ prezidiumas nė nežinojo apie tokios bendradarbiavimo sutarties pasirašymo faktą, nebuvo aptartas nė  jos turinys ar sąjungos pozicija šiuo klausimu. Tai – ne tik etikos klausimas, bet ir akivaizdžiai pažeisti „Linavos“ narių interesai.

Tags: , , ,

Jūsų komentaras