ETMK leidimų Lietuvai nemažės

ETMK leidimų Lietuvai nemažės

ETMK leidimų Lietuvai nemažės

Neseniai įvykęs tarptautinio transporto forumo Kelių transporto darbo grupės posėdis Prancūzijoje Lietuvos vežėjams atnešė palankių žinių – gaunamų ETMK leidimų kiekis nebus mažinamas ir 2016 – 2017 m. Lietuvai skirti 169 leidimai.

Dar viena gera žinia ta, kad šalys, į kurias negalima įvažiuoti su ETMK leidimais, pavyzdžiui, Rusija, Graikija, Vengrija, Italija ir kitos, pareiškė, jog svarstys galimybę atsiimti šiuos ribojimus. Prognozuojama, kad tai bus padaryta iki 2018 m. ETMK leidimų skyrimas priklauso ne tik nuo bazinės kvotos, bet ir nuo transporto priemonių EURO klasės.

Prancūzijoje taip pat buvo apsikeista žiniomis dėl minimalaus atlyginimo taikymo. Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos „Linava“ atstovas Gintautas Ramaslauskas pasakoja, kad Vokietija pranešė, jog nieko naujo šiuo klausimu pasakyti negali – minimalus atlyginimas nėra taikomas tik vykstantiems tranzitu.

Balandžio viduryje Prancūzijoje vyks balsavimas dėl minimalaus atlyginimo taikymo komandiruotiems asmenims, kuris numatoma, jog sieks 9,79 EUR/val.

Rekomenduojame
IRU posėdyje – Lietuvos logistams svarbūs klausimai
ETMK leidimas
Logistikos įmonių taikinys – transporto konkursai

 

Tags: , ,

Jūsų komentaras