Europos Komisija domisi Lietuvos vežėjais

Europos Komisija domisi Lietuvos vežėjais

Europos Komisija domisi Lietuvos vežėjais

Europos komisijos sudarytame skaidrumo registre – 35 puslapių klausimyne, – kurį parengė Europos Komisija, yra prašoma pateikti nuomonę dėl tam tikrų europinių sprendimų ir nutarimų, galinčių turėti poveikį vežėjams. Įprastai klausiama dėl  teisės aktų pasikeitimų, kad būtų galima tinkamai įvertinti administracinę naštą verslui.

Lietuvos vežėjų sąjungos pateikti atsakymai bus reglamentuojama kaip kelių transporto vežėjus vienijančios organizacijos nuomonė. Pastaruoju metu labiausiai diskutuotinas klausimas dėl kurio buvo prašyta pateikti atsakymus – dėl apmokėjimo už darbą į Vokietiją komandiruojamiems vilkikų vairuotojams. Pagal šios šalies įstatymus Lietuvos darbdaviai privalo mokėti ne mažesnį nei numatytas vidutinis valandinis Prancūzijoje tos šalies vežėjams taikomas darbo užmokestis.

Anot Lietuvos institucijų, atstovaujančių vežėjus, tokia tvarka kelia grėsmę Europos Sąjungos kelių transporto funkcionalumui, be to, Lietuvos vežėjų įmonėms sudaro neproporcingą administracinę ir finansinę naštą. Klausimyną rasite šiuo adresu – https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2016-social-legislation-road-not-specialised

Rekomenduojame
Geros naujienos vežėjams: veiklos leidimus gauti bus paprasčiau
„Vienos juostos, vieno kelio“ strategija: Kinija oficialiai dalyvauja
Baigiasi neterminuotų kelių transporto veiklos licencijų galiojimo laikas

 

Tags: ,
Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

4 Atsakymų

Jūsų komentaras