Geras transporto vadybininkas: koks jis?

Geras transporto vadybininkas: koks jis?

Geras transporto vadybininkas: koks jis?

Lietuvos aukštosios mokyklos kasmet transporto rinkai parengia kelis šimtus vadybos ir inžinerijos specialistų. Nors ši specialybė gana populiari, visgi potencialūs darbdaviai kritiški. Anot jų, diplomas negarantuoja nei darbuotojo pasirengimo praktinei veiklai, nei suteikia žinių apie tikrąsias jo kompetencijas bei charakterio savybes.

Būtent dėl to dauguma absolventų savo diplomus pasideda į stalčius ir nueina dirbti darbą ne pagal specialybę, o vietas logistikos įmonėse užima didesnę gyvenimo mokyklą baigę ir daug užsienio kalbų mokantys žmonės.

Darbo skelbimuose, kuriuose ieškomi transporto vadybininkai, prie reikalavimų dažnai lakoniškai nurodomi tik du pagrindiniai reikalavimai: patirtis tarptautinėje įmonėje ir užsienio kalbų (įprastai rusų ir anglų) mokėjimas.

Pokalbio su darbdaviu metu paaiškėja, kad to tikrai neužtenka, taigi būsimajam darbuotojui pažeriama dar krūva reikalavimų: jis turi gebėti išsisukti iš keblių situacijų, būti lojalus įmonei, mokantis suvaldyti didelius informacijos srautus, geras psichologas, sugebantis ne tik aiškiai suprasti klientų poreikius, bet ir nepalūžtantis dėl nuolatinio streso darbe.

Lietuvos logistikos įmonių vadovai vis dažniau linkę praktiniam darbui samdyti kolegijų absolventus, nes manoma, kad jie yra įgiję daugiau praktinių žinių. Neretai atsitinka taip, kad universitetą baigęs studentas per ketverius metus nėra turėjęs nei vienos praktikos logistikos bendrovėje. Visiškai kitokia situacija kolegijose – čia studentai per trejus studijų metus atlieka kelių mėnesių realią praktiką įmonėse. Dauguma iš jų po praktikos pasilieka dirbti.

Iš tiesų, greitai besikeičiančiomis rinkos sąlygomis kiekviena įmonė kelia transporto vadybininkui vis kitokius kriterijus, tačiau pagrindinės taisyklės, renkantis šios srities profesionalą išlieka klasikinės – tai turi būti žmogus, turintis stiprų moralinį stuburą ir daug specifinių žinių.

Panašūs straipsniai:

 

 

Tags: ,
Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

Vienas atsakymas

Jūsų komentaras