INCOTERMS

International Commerce Terms

International Commerce Terms

INCOTERMS (angl. „International Commerce Terms”) – tai Tarptautinių prekybos rūmų nustatytos tarptautinės prekybos sąlygos, tarptautinės taisyklės, kurios numato prekių pristatymo sąlygas užsienyje. Šios sąlygos reglamentuoja pirkėjo ir pardavėjo įsipareigojimus ir atsakomybę už prekių pristatymą, išlaidų, susijusių su prekių draudimu, gabenimu, krovimu ir tvarkymu paskirstymą, jų eksporto ir importo muitinės formalumų sutvarkymą tarp pirkėjo ir pardavėjo. INCOTERMS sudaro trylika sąlygų, žymimų trijų raidžių santrumpomis, šalia kurių parašomas išvykimo arba pristatymo vietos pavadinimas. Sąlygos yra suskirstytos į keturias grupes:

E (išsiuntimas) – pardavėjas pateikia prekes pirkėjui savo teritorijoje;
F (pagrindinis pervežimas neapmokėtas) – pagrindinio transportavimo išlaidas apmoka pirkėjas;
C (pagrindinis pervežimas apmokėtas) – pagrindinio transportavimo išlaidas apmoka eksportuotojas;
D (pristatymas) – eksportuotojas prekes pristato iki nurodyto punkto.

Visose grupėse numatyti tam tikri pardavėjo įsipareigojimai pristatant prekes. Pagal transportavimo būdą „Incoterms“ sąlygos suskirstytos į transportavimą jūra ir upėmis ir transportavimą įvairiomis transporto priemonėmis.

Svarbu paminėti, kad tik du INCOTERMS punktai kalba apie draudimą (CIF ir CIP). Abiejuose punktuose pažymėta, kad pardavėjas yra atsakingas už prekių sugadinimą ar praradimą gabenimo metu, todėl turi jas apdrausti.

INCOTERMS taisyklės, reglamentuodamos santykius tarp pardavėjo ir pirkėjo, padeda skirtingų šalių ir kultūrų atstovams vienam kitą suprasti ir išvengti skirtingo supratimo apie krovinių gabenimą ir pristatymą.

Rekomenduoajmi straipsniai:
Transporto rinka: kaip ji kinta?
Pervežimai pagal TIR konvenciją – vis dar „ant bangos“
CMR draudimas,TIR draudimas kas tai yra?

Tags: 

Jūsų komentaras