IRU posėdyje – Lietuvos logistams svarbūs klausimai

IRU posėdyje – Lietuvos logistams svarbūs klausimai

IRU posėdyje – Lietuvos logistams svarbūs klausimai

Į IRU krovininio transporto tarybos posėdžius nuolat kviečiami ir Lietuvos nacionalinės vežėjų asociacijos LINAVA atstovai. Lapkritį vykusiame posėdyje mūsų šalies vežėjus atstovavo asociacijos prezidentas Algimantas Kondrusevičius, generalinis sekretorius Vidmantas Adomaitis ir viceprezidentas Julius Misiūnas. Visai Europai svarbiame susitikime buvo iškelta išties nemažai klausimų – pradedant TIR sistemos veikimu, ETMK leidimais, baigiant baudomis už kassavaitinio poilsio režimo pažeidimus Belgijoje ir Prancūzijoje.

Lietuvos atstovai tarptautiniu lygiu akcentavo, kad sankcijos Belgijoje ir Prancūzijoje neigiamai veikia visą logistikos sektorių. Viena iš pagrindinių šios sugriežtintos tvarkos atneštų blogybių – pervežimų kritimai. Asociacijos atstovai, aptardami šiuos Lietuvos logistikos rinkai opius klausimus, akcentavo, kad infrastruktūros trūkumas dažnai nulemia tai, kad padaroma daug minėto kassavaitinio poilsio tvarkos pažeidimų.

Pagrindinis niuansas tas, kad vairuotojas, be abejonės, gali susirasti viešbutį, kuriame galėtų apsistoti, bet ką daryti su transporto priemone, kuri paliekama iš esmės nesaugioje ir nesaugomoje aikštelėje? Juk degalų ir krovinių vagystės ir Prancūzijoje, ir Belgijoje labai dažnos net tada, kai vairuotojas ilsisi transporto priemonėje, o ką kalbėti apie tai, kas gali įvykti, jam nesant.

Kitas svarbus klausimas, kuris buvo aptartas tarptautinio posėdžio metu, – TIR sistemos veikimas. Rusijos transporto ministras visus dalyvius patikino, kad šios sistemos veikimas tikrai bus palaikomas ir netgi pažadėjo rasti naują TIR sistemos veikimą garantuojančią organizaciją.

Rekomenduojame:
Atgalinis krovinys: kaip rasti greičiau ir patogiau
Krovinių ekspedijavimas – sudėtinga ir kompleksinė veikla
Vairuojui poilsio minutė, vagišiui – darbymetis

Tags: , ,

Jūsų komentaras