Ispanija pasitinka megatreilerius

Ispanija pasitinka megatreilerius

Ispanija pasitinka megatreilerius

Megatreileriai – tai sunkvežimiai, kurių ilgis ir svoris nėra standartinis. Tokius sunkvežimius leidžia naudoti tik dvi šalys Europoje – Vokietija ir nuo šiol – Ispanija.

Čia išbandytas įspūdingo dydžio sąstatas – 60 tonų svorio ir daugiau kaip 25 metrų ilgio. Toks sprendimas tikrai netipinis, tačiau šalies transporto sektoriaus atstovai įsitikinę, kad viskas apskaičiuota ir keliams neturėtų būti padaryta žalos.

Tokie sunkvežimiai bus naudojami kroviniams gabenti trimis specialiais maršrutais. Sprendimas leis sutaupyti degalų, o aplinka bus teršiama gerokai mažiau, nes vienu metu bus galima pervežti didesnį kiekį krovinių.

Nemažai Europos šalių jau seniai diskutuoja apie tai, kad leidus keliuose naudoti tokius sunkvežimius būtų pasiektas kur kas optimalesnis rezultatas aplinkos atžvilgiu, tačiau pagrindinė problema, stabdanti šios idėjos virtimą „kūnu“, žala keliams, nes akivaizdu, kad tokio ilgio ir svorio transporto priemonės kur kas labiau kenkia keliams, kurių būklė Europoje kasmet blogėja ir jai atstatyti prireikia vis daugiau investicijų.

Rekomenduojame
Austrija ruošiasi pradėti sienų kontrolę
Patarimai, į ką reikia atkreipti dėmesį pildant CMR važtaraštį
ES reglamentas dėl transporto įmonių reputacijos – reikalavimai griežtėja

Tags: , ,

Jūsų komentaras