Iššūkis logistikos padaliniui – sumažinti prekių transportavimo sąnaudas

Kelis pastaruosius dešimtmečius pasaulio mastu vyksta intensyvi verslo globalizacija. Lietuva taip pat nelieka šio ekonomikos proceso nuošalyje. Vis daugiau gamybos bei prekybos įmonių turi verslo partnerių ar padalinių užsienio šalyse ar patys yra tokie padaliniai.

Šiame globalizacijos kontekste logistika susiduria su rimtais iššūkiais. Būtina užtikrinti nepriekaištingą tiekimą: gamybos įmonėms – savalaikį gamybos priemonių, žaliavų tiekimą, prekybos įmonėms – prekių tiekimą. Kita šios užduoties pusė – prekių pristatymas galutiniam vartotojui, kada tik prekių reikia ir tiek, kiek jų reikia. Be kita ko, tiekimą būtina organizuoti minimaliomis sąnaudomis. Didžiąją šių sąnaudų dalį sudaro transportavimo kainos. Apskaičiuota, kad vietos rinkai skirtų prekių vertės dedamųjų dalių išklotinėje transportavimo išlaidos paprastai siekia apie dešimtadalį, tuo tarpu užsienio rinkai skirtų prekių ši kainos dedamoji išauga du ar netgi tris kartus.

Sumažinti prekių, žaliavų pervežimo kainas – rimtas iššūkis logistikos specialistams. Jų sprendimai turi tiesioginę įtaką prekių savikainai, įmonės veiklos efektyvumui. Galiausiai, tai lemia įmonės konkurencingumą rinkoje. Transporto pasirinkimui galioja du pagrindiniai kriterijai: mažesni transportavimo įkainiai ir vežėjo patikimumas.

Sėkmė šypsosi tam, kuris sugeba atsisakyti stereotipų, į problemą pažvelgti naujai. Norint nepermokėti už transportavimą, būtina žinoti situaciją rinkoje, tuo metu įprastas pervežimo kainas, jų pokyčius. Neprilygstamas logistų patarėjas bei pagalbininkas yra transporto birža. Tai gali patvirtinti tūkstančiai logistikos įmonių visoje Europoje, kurios yra TimoCom transporto biržos vartotojos. Transporto birža padeda orientuotis transportavimo rinkoje ir rasti tuo metu optimalius sprendimus – patikimą transportavimą patrauklesnėmis kainomis. Už vežėjo patikimumą laiduoja transporto birža. Skelbiantis TimoCom pervežimo konkursų programoje TC eBid®, akimirksniu galima gauti pervežimo pasiūlymų iš visos Europos. Telieka išsirinkti tinkamiausią ir sukirsti rankomis su virtualioje biržoje surastu partneriu.

Panašūs straipsniai

Transportavimo paslaugos: lengviau atsikvėpti nepavyksta

Tags: , , ,

Jūsų komentaras