Kaip pradėti transporto verslą?

Transporto verslas yra vienas greičiausiai atsiperkančių. Daugelis įmonių jau baigdamos pirmuosius veiklos metus susižeria pelną, didesnį už įstatinį kapitalą. Tuo tarpu statybų verslas atsiperka ne anksčiau kaip po penkerių, energetikos – tik po dešimties metų. Atsiperkamumo spartą lemia keli veiksniai: ar sunku įeiti į rinką, kiek stabili yra ši veikla, koks jos poreikis rinkoje, kiek ji reikalauja investicijų. Transportavimo paslaugų veikla yra susijusi su rizika, tačiau ją pradėti palyginti yra nebrangu, juridiškai nesudėtinga. Nenuostabu, kad su šiame versle siekia išmėginti jėgas ypač daug žmonių.

Prityrę verslininkai rekomenduoja į verslą nesinerti stačia galva, jam pirmiausia gerai pasiruošti. Ties patys principai galioja bet kuriam verslui. Pirma, pasirengimo darbai turėtų prasidėti mažiausiai prieš tris mėnesius. Per tą laiką dera ištirti paslaugų rinką ir suvokti, ko labiausiai šiuo metu trūksta. Antra, būtina išanalizuoti kelių konkurentų veiklą – ar įmanoma ką nors atlikti geriau už juos? Galbūt verta tokioje įmonėje padirbėti ir į veiklos niuansus įsigilinti „iš vidaus“. Trečia, kruopščiai svarbu apskaičiuoti lėšų poreikį, numatyti galimas pajamas. Negalima pamiršti ir pesimistinio varianto, kai sąnaudos didesnės už pajamas – kas tuomet? Veiklai nepasiteisinus, būtina turėti atsarginį planą.

Daugybė žmonių transporto verslą pradeda mažiausiai rizikuodami – individualiai. Pakanka turėti lengvąjį krovininį automobilį iki 3,5 t. Įsigijai individualios veiklos pažymą, sumokėjai metinį kelių mokestį – ir pirmyn. Krovininiai mikroautobusai tūkstančiams  šeimų užtikrina pragyvenimą. Jie įvairiai pritaikomi vietos ir tolimesniems pervežimams: perkraustymo paslaugos, įvairių krovinių gabenimo paslaugos, kurjerio paslaugos ir kt. Klientams yra patrauklus skubus transportas.

Keleriopai daugiau investicijų reikia norint pradėti transportavimo verslą sunkiasvoriais automobiliais. Jų kur kas brangesnis išlaikymas: kelių mokesčiai, techninė priežiūra. Veiklai būtini leidimai, licencijos, draudimas. Reikia patyrusių C kategorijos vairuotojų. Tačiau svarbiausia – kaip užsitikrinti nuolatinį užsakymų srautą. Tai vienas iš tų aspektų, apie kuriuos būtina galvoti ir ruoštis dar nepradėjus savo veiklos.

Tiek smulkiajam verslininkui, tiek ir stambiai įmonei veiklą sėkmingai plėtoti padeda šiuolaikiškas darbo įrankis – krovinių ir transporto biržos.

Panašūs straipsniai:

Ar saugu naudotis transporto biržomis?

Kas yra būdinga saugiai krovinių ir transporto biržai?

 

 

Tags: , ,