Kaip Rusijos ekonominė situacija paveiks Lietuvos vežėjus?

Kaip Rusijos ekonominė situacija paveiks Lietuvos vežėjus?

Kaip Rusijos ekonominė situacija paveiks Lietuvos vežėjus?

Lietuvos logistikos įmonių, dirbančių Rusijos rinkoje, vadovai jau skambina pavojaus varpais: blogėjanti Rusijos ekonominė situacija neabejotinai paveiks visą šalies logistikos rinką – greitu laiku krizės ženklai turėtų pradėti matytis ir viešojoje erdvėje.

Anot transporto bendrovių savininkų, situacija šioje rinkoje pradėjo prastėti tuomet, kai pagreitį įgavo Krymo įvykiai. Ekonomistai jokių palankių ekonominių ženklų nenumato – prognozės vis prastėja. Pirmiausia šį nuosmukį galima pajausti pagal krovinių srautus – jau kurį laiką jaučiamas sumažėjimas.

Preliminariais skaičiavimais, šis nuosmukis per metus sudaro apie 40 proc. – smunka ne tik maisto, bet ir kitų gaminių, pavyzdžiui baldų, automobilių gabenimai. Bendrovės bando perskirstyti srautus ir nukreipti savo transporto priemones į kitas rinkas.

Nors kitose rinkose uždirbti pavyksta mažiau, vis dėlto tai yra geresnė galimybė nei kęsti prastovas, kurios kiekvienai įmonei yra pačios nuostolingiausios. Analitikai pabrėžia, kad be 2016-2017 m. pagerėjimo Rusijos rinkoje tikėtis sunku.

Rekomenduojame
Europarlamentarai abejoja, ar įstengs padėti ES, nukentėjusiai nuo Rusijos apribojimų
Ar Prancūzijoje bus priimtas įstatymas dėl minimalaus atlyginimo taikymo?
Rusijos rinka vis dar nestabili

Tags: , , ,

Jūsų komentaras