Kontrabandą gabena ir vilkikų vairuotojai

BNS / MKT nuotr.Praėjusiais  metais Muitinės kriminalinė tarnyba pradėjo apie 450 ikiteisminių tyrimų, daugiausia (77 proc.) – dėl cigarečių ir narkotinių medžiagų kontrabandos. Dalį jos gabena ir vilkikų vairuotojai.

Dažniausiai sulaikomi Baltarusijos, Lietuvos, taip pat Rusijos, Ukrainos ir Latvijos vairuotojai. Tarp nelegalių krovinių dažniausiai gabenamos cigaretės ir kvaišalai. Apie 60 proc. į Lietuvą įvežamų tabako gaminių – iš Baltarusijos Respublikos, ši tendencija nesikeičia jau daugelį metų. Tačiau, muitinės pareigūnų teigimu, atsiranda ir naujų, netradicinių krypčių, pavyzdžiui, rūkalų kontrabanda bandyta gabenti iš Latvijos ir Kaliningrado srities.

Nelegalius krovinius pareigūnai aptinka paslėptus tarp kitų prekių ar krovinio (ypač medienoje) arba transporto priemonėse įrengtose slėptuvėse. Jau tapo klasika, kad krovininių vilkikų slaptavietėmis tampa puspriekabių grindys ir stogas. Kartais pertvaromis imituojama originali puspriekabės siena – susidariusioje ertmėje ir transportuojamos nelegalios prekės. Pasitaiko atvejų, kai kontrabanda paslepiama po sunkiasvoriais kroviniais, pavyzdžiui, geležinėmis sijomis, betono plokštėmis ir pan.

Pagal Lietuvos Baudžiamąjį kodeksą už rūkalų kontrabandą numatyta piniginė bauda, transporto priemonės konfiskavimas arba laisvės atėmimas iki 10 metų, narkotikų – iki 15 metų nelaisvės.

Tags: , , ,

Jūsų komentaras