Krovininės transporto priemonės pirkimas

Krovininės transporto priemonės pirkimas

Krovininės transporto priemonės pirkimas

Šiuo metu rinkoje sudėtinga situacija: dauguma transporto rinkos dalyvių priverstinai atnaujina savo autoparkus. Ir tai daro ne todėl, kad tokias taisykles diktuoja atsigaunanti ekonomika – kylantys frachtai, gerėjanti verslo aplinka, bet dėl to, jog kitąmet, įsigaliojus naujam emisijos standartui „Euro 6“, jį atitinkantys automobiliai kainuos gerokai daugiau. Taigi, taip bandoma sumažinti investicijas transporto parkui. Būtent dėl to vilkikų gamintojų atstovai akcentuoja, kad pastarojo laikotarpio pardavimų rezultatai neatspindi realios rinkos situacijos.

Kaip ir anksčiau, taip ir dabar, vežėjai savo autoparkus dažniausiai atnaujina naudodamiesi lizingo paslaugomis. Nors lizingo bendrovių sąlygos vežėjams, atrodo, gana palankios, visgi situacija kiek kitokia nei buvo iki krizės – vilkikų pirkimai nėra skatinami taip aktyviai, kaip iki 2008 m.

Kad ir kokias taisykles bei sąlygas diktuotų rinka, vis tiek sunkiasvorių transporto priemonių savininkų neapleidžia klausimas, kas geriau – pirkti naują transporto priemonę Lietuvoje ar naudotą iš Vakarų Europos? Aišku viena – visus kriterijus atitinkančių transporto priemonių nėra, tad tenka laviruoti.

Renkantis vilkiką, labai svarbu atsižvelgti į tai, kokia jo kaina antrinėje rinkoje. Juk nusipirktas naujas sunkvežimis labai greitai nuvertėja, tuomet kyla klausimas, ar verta jį įsigyti. Apskaičiuota, kad per penkerius metus visi vilkikai praranda daugiau nei pusę savo vertės. Analitikai pabrėžia, kad per šį laikotarpį mažiausiai nuvertėja „Scania“ markės transporto priemonės. Apibendrintai galima pasakyti, kad kuo didesnė vilkiko kaina pirminėje rinkoje, tuo ji išlieka didesnė ir antrinėje.

Vokietijos krovinių gabenimo bendrovė „Fehrenkötter“ atliko tyrimą, kuriuo siekė išsiaiškinti 7 modelių naujų vilkikų eksploatacines išlaidas ir patikimumą. Geriausius rezultatus parodė „Renault“ markės sunkvežimiai, o nuo jų ne ką atsiliko „Mercedes-Benz“.

Naujų ir naudotų sunkvežimių pardavimų ekspertai pabrėžia, kad visgi geriau apsimoka įsigyti naują transporto priemonę, nes Lietuvoje vilkikų kainos yra mažesnės nei Vakarų Europoje.

Panašūs straipsniai:

 

Tags: , , , , , , ,