Krovinių gabenimas: kokybės ir kainos santykis

Krovinių gabenimas tarptautiniais maršrutais domina didžiąją dalį Lietuvos vežėjų. Antai šių metų pradžioje, Lietuvos susisiekimo ministerijos duomenimis, tokių įmonių buvo per 4 tūkst., o įmonių, turinčių teisę vežti krovinius vidaus maršrutais – per 2,4 tūkst. Tarptautiniai pervežimai užtikrina didesnį pelną, tačiau čia susiduriama su didesne konkurencija bei didesne rizika. Iš dalies tai patvirtina nuolat kintantis bendrovių, krovinius vežančių tarptautiniais maršrutais, skaičius. Per pastarąjį pusmetį jų sumažėjo beveik devyniasdešimčia (vidaus rinkoje vežėjų skaičius nepakito). Kai kurios įmonės susijungė, praplėtė transporto parką ir sustiprėjo. Kai kurios nutraukė savo veiklą. Pasitaikė ir tokių vežėjų, kurių veikla buvo trumpalaikė. Dar margesnė situacija Europos mastu, ypač naujosiose ES šalyse.

Patyrę ekspeditoriai teikia pirmenybę patikrintiems, patikimiems vežėjams, o naujus vežėjus renkasi labai atsargiai. Siūlomos pervežimo kainos yra, žinoma, labai svarbios. Kiekvienas nori taupyti, už nedidelę kainą gauti kokybišką paslaugą. Tačiau pigus krovinių pervežimas gali gali būti susijęs su įvairiais pavojais. Turėtų kilti natūralūs klausimai: kodėl vežėjas transportuoja pigiau už kitus? ar gali jis užtikrinti kokybiškas pervežimo paslaugas? ar jo veikla yra skaidri, reputacija nepriekaištinga?

Ne paslaptis, kad brangių krovinių pervežimas vilioja kriminalinį pasaulį. Nusikaltėliai įsigudrina veikti prisidengę fiktyvių įmonių vardu, o kai kada – realiai veikiančių bendrovių vogtais padirbtais dokumentais. Prarasti kroviniai – juodžiausias galimas scenarijus, tačiau ne mažiau apmaudu susidurti su tokiu vežėju, kuris rinkoje linkęs rizikuoti, neturi atsakomybę jaučiančios komandos, reikiamos patirties. Apstu pavyzdžių, kai kroviniai vėluoja, yra iš dalies sugadinami, užsakovai patiria įvairių nenumatytų išlaidų. Ekspeditoriui panašūs atvejai reiškia visam laikui prarastus užsakovus, nepataisomą žalą geram vardui.

Ieškantiems optimalaus kainos ir kokybės santykio gerą išeitį siūlo TimoCom krovinių ir transporto birža. Šioje biržoje skelbiasi tik tos įmonės, kurios yra įrodžiusios savo gerą reputaciją. Tai nėra vien tik deklaratyvi frazė. Kiekvienas pareiškėjas yra patikrinamas TimoCom specialistų.

 

Panašūs straipsniai

Vežėjo patikimumas – viena svarbiausių sąlygų

Įsitikinkite, kad jums siūlosi patikimi vežėjai

 

Tags: , ,