Prekė – reikiamu laiku, reikiamoje vietoje

Prekė – reikiamu laiku, reikiamoje vietoje

Prekybos, pramonės įmonės veikloje transporto paslaugos užima reikšmingą vietą. Jos turi užtikrinti nenutrūkstamą žaliavos tiekimą, prekių galutiniams vartotojui pristatymą. Reikiamu laiku, reikiamoje vietoje – taip galima nusakyti transporto paslaugos prekybos, pramonės įmonėje svarbiausią sąlygą. Tereikia keliomis dienomis pavėluoti pateikti žaliavas ar prekes, kai susvyruoja partnerių bei vartotojų pasitikėjimas įmone, krinta pelnas.

Laiko sąnaudų požiūriu, produkto grynoji gamyba užima vos 2-5 proc., o likęs laikas, kol tas produktas patenka galutiniam vartotojui, tenka įvairioms logistinėms operacijoms, taip pat ir transportavimui. Šios papildomos operacijos imlios ne tik laikui. Transporto išlaidos, skaičiuojant nuo žaliavos tiekimo gamintojui iki realizavimo, sudaro ženklią galutinės produkto kainos dalį – net iki trečdalio. JAV, Japonijos, Vokietijos, Didžiosios Britanijos bei kitų išsivysčiusios ekonomikos šalių patirtis rodo, kad transportavimo išlaidos yra viena iš tų logistikos sričių, kur slypi taupymo rezervai. Optimizavus krovos, pakavimo, sandėliavimo, ekspedijavimo procesus, transportavimo sąnaudos kartu su kitomis logistikos sąnaudomis gali sudaryti tik 20 proc. BVP.

Kaip otimizuoti transporto darbą ir kartu maksimaliai tenkinti klientų poreikius – krovinius pristatyti saugiai ir būtent tada, kai jie reikalingi? Juk sėkmė lydi tas įmones, kurios pateisina ir viršija vartotojų lūkesčius.

Transporto paslaugos prekybos, pramonės įmonėje gali būti organizuojamos trim būdais. Pirmasis būdas – išlaikyti nuosavą transporto parką. Pastaruoju metu tradicinio transportavimo būdo vis dažniau atsisakoma, juk ši veikla reikalauja didelių investicijų bei pastangų, kurios su pagrindine įmonės veikla daugeliu atvejų neturi nieko bendra. Racionaliau transportavimo paslaugą pirkti iš partnerių, vienos ar kelių specializuotų transporto įmonių. Lietuvoje taikomas ir trečiasis būdas – pasitelkiama logistikos įmonė, kombinuojami įvairūs krovinių pervežimo tipai. Jis aktualus pristatant žaliavą, sudėtingus įrenginius ir kai kuriais kitais atvejais, ypač kai tai yra tarptautinė įmonė, padalinius turinti skirtingose šalyse. Be abejonės, renkantis partnerius transportavimo paslaugoms teikti, pirmutinis kriterijus yra patikimumas.

Panašūs straipsniai:

Atsigaunantis krovinių gabenimas – gera žinia visam ūkiui

Transporto verslas: įdirbis ir toliau duos dividendu

Logistika verslui užaugina sparnus

 

 

Tags: ,