Krovinių pervežimas: Transportavimo ir sandėliavimo paslaugų simbiozė

Sudėtingus tarptautinius krovinių pervežimus padeda įgyvendinti moderni transportavimo paslaugų grandinė, sudaryta iš lygiaverčių segmentų. Ne mažesnę svarbą negu transporto priemonės šioje grandinėje užima sandeliavimo paslaugos.

Šiuolaikiški sandėliai pritaikyti tiek trumpalaikiam, tiek ilgalaikiam įvairaus tipo krovinių laikymui. Jie aprūpinti žaibolaidžiais, signalizacija, automatine įranga, kuri reguliuoja temperatūrą ir santykinę drėgmę, priešgaisrinėmis pertvaromis bei kitomis sudėtingomis techninėmis apsaugos priemonėmis. Medžiagos sandėliuojamos taip, kad jų kokybei nepakenktų šalia laikomų medžiagų savybės. Aukščiausią aptarnavimo kokybę lemia organizacinės priemonės. Pažangios informacinės technologijos padeda vesti detalią apskaitą, taikyti tokius prekių išdėstymo ir išdavimo principus, kaip FIFO (angl.: first in first out) – kai anksčiau į sandėlį atvežtos tos pačios rūšies prekės anksčiau ir išvežamos; FEFO (angl.: first expired, first out) – kai prekės išdėstomos ir išduodamos atsižvelgiant į jų galiojimo laiką. Šiandieninė sandėliavimo paslaugos sąvoka aprėpia ir daugelį kitų darbų: krovimo, pakavimo, svėrimo, matavimo, ženklinimo ir kt.

Elementarus sandėlis virsta logistikos centru, kuris siūlo ne tik sandėliavimo, bet ir transportavimo bei kitas paslaugas. Logistika sėkmingai apjungia šias veiklas, ypač tarptautinėse transporto ir logistikos įmonėse. Šiuose logistikos centruose, be įprastų ES reikalavimus atitinkančių sandėliavimo paslaugų, konsoliduojami kroviniai, tvarkomi muitinės, veterinariniai bei kiti dokumentai, realizuojamos kitos logistinės funkcijos. Tokių logistikos centrų plėtrą skatina organizavimo paprastumas išsiunčiant krovinius.

Tags: , , ,

Jūsų komentaras