Kurjerio paslaugos vis populiaresnės

Kurjerio paslaugos Lietuvoje vis populiaresnės ir, ekspertų manymu, jų plėtros galimybės dar neišemtos. Skubus ir saugus išskirtinių siuntų gabenimas, jų pristatymas „nuo durų iki durų“ aktualus vis platesnei visuomenės daliai. Tai patvirtina Vakarų Europos patirtis.

Verslininkai kurjerių paslaugomis paprastai naudojasi, kai dokumentus ar prekes reikia skubiai nugabenti pvz. į įmonės filialus, esančius kitame mieste ar šalyje. Tokių bendrovių klientai taip pat yra medicinos, veterinarijos, farmacijos įmonės. Jų siuntiniai ypač jautrūs (mėginiai, preparatai ir pan.), reikalauja temperatūros režimo, atsargaus transportavimo, apsaugos ir pan. Advokatai ar notarai kreipiasi į kurjerį prireikus užsakovui perduoti konfidencialius dokumentus. Skubių siuntų pervežimas vis populiaresnis ir privačiame gyvenime – pvz., norint, kad asmeniui tiksliai nurodytu laiku būtų įteikta dovana, gėlių puokštė ar kt. Skirtingi užsakovų poreikiai, skirtingi siunčiami kroviniai – skirtingi ir siuntų pristatymo sprendimai: skubios, ekspres, individualios siuntos ir kt.

Pasiuntinių paslaugų teikėjų rinkoje per pastarąjį dešimtmetį susiformavo nemaža konkurencija. Atėjo tokios tarptautinės bendrovės, kaip DPD, DHL ar TNT, kurios siuntas gali nugabenti praktiškai į bet kurią pasaulio vietą (ar iš jos atgabenti), siūlo įvairius transportavimo variantus: sausuma, oru, transportavimo grandinę. Lietuvoje tapo įprasti pasauliniai kokybės standratai bei reikalavimai, taip pat ir pažangios technologijos, kurios užtikrina siuntinio saugumą, jo atsekamumą realiu laiku. Tarptautiniai ir vietos kurjeriai vieni kitiems saulės netemdo. Vietos skubus transportas gali pasiūlyti patrauklesnes kainas, lankstesnes ir operatyvesnes paslaugas.

Nuodugniai ištyrusios rinką, įmonės sėkmingai randa sau verslo nišą. Pvz., prieš keletą metų Vilniuje įsikūrė viena skubių siuntų bendrovė, kuri nusprendė iš kitų išsiskirti ypatingu spartumu – siuntas nugabenti tą pačią dieną. Didmiestyje automobilis ne visada yra greičiausias transportas. Buvo pasitelkti ir dviračiai, motoroleriai, kuriems transporto kamščiai – jokia kliūtis. Užsakymai valdomi pasitelkus GPS duomenų įtaisą, kartografinę programinę įrangą.

Panašūs straipsniai:

Krovinių gabenimas – automobilių vežėjai tikisi naujo šuolio

Pavojingų krovinių pervežimas: aukščiausio lygio atsakomybė

 

Tags: , , , ,