Lietuva gali negauti „Rail Baltica“ projektui reikalingų lėšų

Projektas „Rail Baltica“: susitarta dėl konkursų skelbimo tvarkos

Projektas „Rail Baltica“: susitarta dėl konkursų skelbimo tvarkos

Europos Komisijos (EK) įspėjimas Lietuvai dėl galimo finansavimo sustabdymo „Rail Baltica“ projektui gali padaryti žalos visam projektui Baltijos šalyse – taip  teigia bendros trijų šalių įmonės „RB Rail“ valdybos pirmininkė Baiba Rubesa.

EK Mobilumo ir transporto generalinis direktoratas informavo, jog bus pradedamos procedūros, sustabdant projekto finansavimą Lietuvai, kuri vienintelė iš trijų Baltijos valstybių nepasirašė sutarties dėl viešųjų pirkimų tvarkos.

B.Rubesa sako, jog susitarimas dėl viešųjų pirkimų sąlygų turėjo būti nustatytas dar 2015 metų gruodį, galutinis pasirašymo terminas buvo 2016 metų rugsėjo 13-ąją, o nesamas „Lietuvos geležinkelių“ parašas „kelia problemų toliau vystyti projektą, kaip buvo ketinama“. „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Stasys Dailydka BNS informavo, kad projektui vykdyti reikalingą sutartį pasirašė. Jis tikino, jog šis sutarties pasirašymas, apie kurį nebuvo viešai pranešta, nesusijęs su EK direktorato įspėjimu. B.Rubesa šeštadienį patvirtino gavusi tai patvirtinančias sutarties kopijas iš Lietuvos susisiekimo ministerijos, tačiau pridūrė, kad ES Inovacijų ir tinklų vykdomoji agentūra (INEA) greičiausiai pradės svarstymą dėl finansavimo.

Premjeras Algirdas Butkevičius pavedė išsiaiškinti situaciją dėl EK pranešimų susisiekimo ministrui Rimantui Sinkevičiui, tačiau nuo išsamesnių komentarų susilaikė.

Agentūra INEA turės nuspręsti, ar sustabdyti pirmojo CEF fondo šaukimo lėšas – tuomet Lietuvai skirta 106 mln. eurų. Taip pat INEA gali sustabdyti derybas dėl antrojo šaukimo, kuriuo skirta beveik 191 mln. eurų. Jei Lietuva negaus numatytų lėšų, tai pakenkjs visam transporto sektoriui, nes „Rail Baltica“ projekto užbaigimas svarbus valstybiniu ir tarptautiniu lygmeniu.

Rekomenduojame
Projektas „Rail Baltica“: susitarta dėl konkursų skelbimo tvarkos
Ryškėja planai Vilnius–Kaunas greitkelį paversti automagistrale
Tentinės puspriekabės – populiariausios?

Tags: ,