Nuo rudens VGTU rengs verslo logistikos specialistus

Nuo rudens VGTU rengs verslo logistikos specialistus

Nuo rudens VGTU rengs verslo logistikos specialistus

Lietuvoje jau kurį laiką diskutuojama apie tai, kad trūksta kompetentingų specialistų, parengtų praktiniam darbui transporto sektoriuje. Dauguma aukštojo mokslo institucijų susiduria su problema, jog būsimiesiems logistikos specialistams dėsto žmonės, neturintys arba turintys mažai praktinio darbo logistikos rinkoje patirties. Nuo rudens Vilniaus Gedimino technikos universitetas rengs verslo logistikos specialistus, kurie bus tikri logistikos precesų žinovai, gebantys adekvačiai įvertinti logistikos grandinę.

Tikimasi, kad dauguma absolventų po studijų ne tik dirbs samdomą darbą logistikos įmonėse, bet ir kurs savus verslus. Tarptautinė transporto ir krovinių birža „TC Truck&Cargo®“ palankiai vertina tokio pobūdžio iniciatyvas ir patys aktyviai prisideda prie praktinių būsimųjų studentų įgūdžių lavinimo. Dar 2012 m. TimoCom pradėjo projektą VGTU. Bendrovės rinkodaros vadovas Baltijos šalims Denisas Pašala studentams paaiškino nemažai praktinių darbo su transporto birža aspektų – kokių klaidų vengti, kaip optimizuoti darbą. „Naudokitės, analizuokite ir pasirinkite savo darbui tinkamiausią krovinių biržą“, – tuomet kalbėjo D. Pašala.

Aidas Vasilis Vasiliauskas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Transporto inžinerijos fakulteto Transporto vadybos katedros docentas, tuo metu sakė, jog norėtų, jog universitetas turėtų dar daugiau socialinių partnerių. „Universiteto politika šiuo klausimu atvira. Be teorinių žinių, reikia ir praktinių. Bet kuri aukštoji mokykla susiduria su tendencija, kad dėstytojai, turėdami gerą teorinį pasirengimą, ne visada yra praktikai, todėl socialinių partnerių vizitai yra labai naudingi mūsų studentams“,  – prieš dvejus metus dėstė A. V. Vasiliauskas.

Ir praėjus dvejiems metams, universiteto politika šiuo klausiu nėra pasikeitusi. VGTU Verslo vadybos fakulteto Verslo technologijų katedros vedėja profesorė Vida Davidavičienė pabrėžia, jog studentams reikia ugdyti logistikos verslo optimizavimo gebėjimus. Naujoji specialybė, į kurią jau kviečia VGTU, būtent ir padės pagrindus šiems įgūdžiams.

Rekomenduojami straipsniai
Geras transporto vadybininkas: koks jis?
Tikras transporto specialistas: koks jis turi būti
Panašių reklaminių projektų galėtų būti ir daugiau

Tags: , , , , ,

Jūsų komentaras