Požiūris į sandėliavimo paslaugas – vis platesnis

Rainer Sturm/pixelio.de

Sandėlis yra svarbi logistikos grandinės dalis, tačiau požiūris į sandėlius, sandėliavimo procesą ir pačią sandėlio sąvoką per pastaruosius dešimtmečius smarkiai pasikeitė. Jei anksčiau sandėlius turėjo kiekviena įmonė ir juose prekės dulkėdavo ištisus mėnesius, dabar produktų saugojimo paslauga vis dažniau patikima profesionalams. Modernūs sandėlių ūkiai plyti dešimtis tūkstančių kvadratinių metrų plote, ištisi jų kompleksai, tačiau prekės neužsiguli, nes ilgas saugojimas yra neracionalus. Šiandien sandėlis – tik trumpa tarpinė, paskirstymo stotelė. Juo trumpesnė sandėliavimo trukmė, tuo greičiau prekės pasiekia vartotoją, esti mažesnės bendrosios gamybos sąnaudos, prekės greičiau pasiekia vartotoją.

Šiuolaikiniai sandėliai yra įmonės, kurios paprastai teikia ne tik sandėliavimo, bet ir logistikos, transportavimo paslaugas. Čia komplektuojami pilni ar daliniai kroviniai, čia kroviniai gali būti konsoliduojami.

Dirbant su įvairiais klientais ir skirtingomis prekėmis, sklandžiai organizuoti veiklą yra nemažas iššūkis. Privalu užtikrinti saugumą, kiekvieno užsakovo prekių operatyvų atsekamumą, lokalizaciją, sudaryti optimalias laikymo sąlygas ir kt. Prekės turi būti išdėstytos taip, kad sandėlių plotas būtų išnaudotas optimaliai, situacija valdoma realiu laiku. Procesus nuo krovinio priėmimo iki jo išdavimo sklandžiai tvarkyti padeda šiuolaikinės valdymo sistemos. Pasitelkiamos sudėtingos informacinės technologijos, stebėjimo sistemos, mobilieji kompiuteriai, radijo terminalai ir kt.

Platesnes galimybes, kurios leistų dar efektyviau išnaudoti sandėlių plotus, pasiūlė TimoCom, krovinių ir transporto biržos Europoje lyderė. 2012 metų rudenį TimoCom įkūrė sandėliavimo biržą, prie kurios jau prisijungė dešimtys tūkstančių sandėliavimo paslaugas teikiančių įmonių iš keturiasdešimties šalių. Sandėliavimo birža per trumpą laiką susilaukė itin didelio populiarumo. Tai produktas, naudingas tiek sandėlių savininkams, tiek ir krovinių siuntėjams, vežėjams. Keliais kompiuterio mygtukų paspaudimais galima rasti saugų „uostą“ savo kroviniams bet kurioje Europos vietoje.

Panašūs straipsniai

Sandėliavimo birža: daugiau paslaugų – platesnės galimybės

Krovinių ir transporto pasiūla: geresnių laikų ilgesys

Krovinių transportavimas prasideda nuo dokumentų

Transportavimo paslaugos: lengviau atsikvėpti nepavyksta

 

Tags: , ,

Jūsų komentaras