Projektas „Rail Baltica“: susitarta dėl konkursų skelbimo tvarkos

Projektas „Rail Baltica“: susitarta dėl konkursų skelbimo tvarkos

Projektas „Rail Baltica“: susitarta dėl konkursų skelbimo tvarkos

Briuselyje rugsėjo 7 dieną Baltijos šalių atstovai susitarė dėl projekto „Rail Baltica“ konkursų skelbimo tvarkos. Sutartį tikimasi pasirašyti rugsėjo 30 dieną. „Rail Baltica” projektą įgyvendinančios bendros trijų Baltijos šalių įmonės „RB Rail” stebėtojų tarybos pirmininko Dainiaus Budrio nuomone, susitarta dėl svarbiausių konkurso principų.

Budrys sakė: „Sutarta, kad pirkimai bus skirstomi į tris kategorijas – bendros įmonės organizuojami pirkimai, šios įmonės konsoliduoti pirkimai ir Baltijos šalių atskirai organizuojami pirkimai. Pastaruosius prižiūrės bendra įmonė”

„RB Rail“ vykdys pirkimus, susijusius su bendriniais „Rail Baltica“ standartais. Geležinkelių signalizacijos įrengimai, geležinkelių statybų pasienyje pirkimai bus vykdomi per konsoliduotus pirkimus, o atskirai valstybėms bus suteikta galimybė skelbti geležinkelių stočių, terminalų ir kitokius konkursus.

Lietuva per bendrą įmonę rengiasi paskelbti konkursus dėl 85 mln. eurų vertės geležinkelio ruožo Kaunas –Lenkijos siena signalizacijos įrengimo bei dėl 14,5 mln. eurų vertės geležinkelio ruožo Kaunas–Latvijos siena projektavimo. Nacionaliniu lygmeniu Lietuva skelbs konkursus už 144 mln. eurų.

Sutarta ir dėl bendros įmonės filialų Lietuvoje ir Estijoje steigimo. Pagal D. Budrį, toks filialas Lietuvoje leis užtikrinti, jog PVM liktų šalyje: „Tai reiškia, kad Lietuvos biudžetą papildysime apytikriai 40 mln. eurų.“

Bendros įmonės valdybos rinkimo klausimas išspręstas taip, kad valdybą rinks konkursą laimėjusi personalo atrankos įmonė.

Taip pat organizaciniai bendros įmonės struktūriniai pokyčiai atnaujinti. Siekiant sklandaus ir efektyvaus projekto įgyvendinimo buvo sutarta stiprinti „Rail Baltica” vaidmenį bendrame projekte, todėl nutarta „RB Rail” darbuotojų skaičių padidinti nuo 6 iki 27.

Rekomenduojame
Ar „Lietuvos geležinkeliai“ sugeba paimti pinigų „Rail Baltica“ projektui?
Ryškėja planai Vilnius–Kaunas greitkelį paversti automagistrale
Tentinės puspriekabės – populiariausios?

Tags: ,

Jūsų komentaras