Reikalingas transporto vadybininkas

Reikalingas transporto vadybininkas

Transporto paslaugų vadybininkui darbo rasti Lietuvoje šiandien lengviau nei kitų specialybių žmonėms. Šią tendenciją dar metų pradžioje pastebėjo Lietuvos darbo birža, sudarydama įdarbinimo galimybių barometrą 2012 metams. Didesnį darbuotojų transporto sektoriuje poreikį lėmė atsigaunanti ekonomika. Darbo pasiūlymų iš tiesų galima rasti kiekvienoje paieškos sistemoje. Specialistus kviečia stambios logistikos, transporto įmonės, juos vilioja neprastais atlyginimais – siūlo po 3-5 tūkst. Lt per mėnesį.

Tačiau ir reikalavimai šiandieniniam transporto vadybininkui yra nemenki: aktyviai organizuoti pardavimus, gebėti spręsti problemas, gerai mokėti keletą kalbų, išmanyti CMR, TIR dokumentus, „draugauti“ su IT ir kt. Pageidautinos atitinkamos būdo savybės, betarpiškumas. Natūralu, kad daugelis darbdavių pageidauja, jog specialistas turėtų bent vienų metų, dar geriau – trejų metų patirtį. Darbdaviai teigia, kad gabų transporto vadybininką, turintį reikiamų darbo įgūdžių, rasti nelengva. Todėl nesikratoma ir jaunų specialistų.

Specialistus rengia Vilniaus Gedimino technikos universitetas, keletas kolegijų. Aukštosios mokyklos suteikia puikų teorinį pagrindą. Praktiniams įgūdžiams susiformuoti reikia ne vieno mėnesio praktikos. Šiuolaikiniam specialistui keliami kitokie reikalavimai nei prieš kokį dešimtmetį. Tenka įsisavinti darbą su krovinių ir transporto birža, spręsti įvairias problemas, pz., kai transporto priemonė atvyksta į paskirties vietą, o sandėlis krovinio neskuba iškrauti. Pagalbą aukštosioms mokykloms rengiant transporto vadybininkus šiuolaikinei rinkai tiesia krovinių ir transporto birža TimoCom. Siekiant stiprinti būsimųjų specialistų praktines žinias, TimoCom su šių specialistų kalvėmis palaiko glaudžius ryšius, surengė seminarų ciklą. Į aukštąsias mokyklas ateina daug gražaus motyvuoto jaunimo, kuris į pasirinktą kelią žvelgia labai rimtai, džiaugiasi galimybe semtis patirties iš savo srities profesionalų. Seminarų metu netrūksta dalykiškų klausimų, noro gilintis į logisto, transporto vadybininko, ekspeditoriaus specifiką.

Panašūs straipsniai

TimoCom prisidėti prie transporto ir logistikos specialistų rengimo

Tags: , ,