Nepralenkiamieji Rytų Europos vežėjai

Nepralenkiamieji Rytų Europos vežėjai

Nepralenkiamieji Rytų Europos vežėjai

Visai neseniai rinkoje kilo diskusijų apie tai, kad ispanai eilinį kartą nustebo, kai padarė ataskaitą apie Europoje pervežamų krovinių srautus. Nustatyta, kad daugiau nei 40 proc. visų Europos krovinių perveža Rytų Europos vežėjai. Jie gerokai lenkia ispanus, italus, prancūzus. Rinką vienvaldiškai užėmę lietuviai, lenkai, bulgarai, slovakai, vengrai ir rumunai.

Pernai Europoje vilkikais buvo pervežtas daugiau kaip 1 mlrd. tonų krovinių. Rytų Europos vežėjai atsiriekė nemažą dalį – per 40 proc. O jei tai išreikštume tonomis, tai sudarytų apie 500 mln. tonų.

Tarkime, šiuo metu Pietų šalys skaičiuoja, kad jų gabenamų krovinių kiekiai auga, tačiau vis tiek pripažįsta, kad konkuruoti su Rytų europiečiais nėra jokių galimybių. Per keliolika metų jie taip stipriai užvaldė rinką, kad šiuo metu belieka pripažinti stiprias jų pozicijas ir priimti esamą situaciją.

Vis dėlto Pietų šalys nepalieka šios situacijos likimo valiai. Įvairios iniciatyvos, skirtos griežčiau kontrolioti vežėjus iš kitų šalių, rodo, kad rinkos dalį bandoma atsikovoti. Ispanai ruošia naują pataisą, kurioje prašys institucijų numatyti dar griežtesnes patikrinimo procedūras vežėjams iš Rytų Europos šalių.

 

 

Tags: , , , ,

Jūsų komentaras