Tobulėjantys refrižeratoriai vežėjams palengvina darbą

Maisto produktų transportavimas kelių transportu tolimais atstumais šiandien nieko nestebina. Sūriai, alus, skerdena ir kiti maisto produktai iš Lietuvos gabenami ne tik šimtus, bet ir tūkstančius kilometrų – iki Sibiro, Kazachstano, Kirgizijos ar Uzbekistano. Saugų nepakitusios kokybės maisto produktų pristatymą užtikrina šaldytuvinės puspriekabės.

Šaldytuvinės puspriekabės suteikia galimybę reguliuoti temperatūros režimą. Lietuvoje jos yra vienos populiariausių, sudaro apie pusę visų perkamų puspriekabių bei priekabų. Pervežimo bendrovės jas atnaujina kas penkerius metus, o kai kada ir anksčiau. Toks dėmesys yra neatsitiktinis. Vežėjų rankose šaldytuvinė puspriekabė yra geras koziris, gerų tradicijų žemės ūkio bei maisto pramonės krašte galima nesunkiai rasti įvairių krovinių. Tam tikrų laikymo ir gabenimo sąlygų reikalauja ne tik šaldyta skerdena, bet ir kitos prekės, gėlės ar vaistai. Tačiau kad krovinių gabenimas būtų sėkmingas, kelyje neiškiltų nesklandumų, vėsinimo bei kondicionavimo sistema turi veikti nepriekaištingai. Daugelis vežėjų pagrįstai didžiuojasi, kad jų transporto priemonės atitinka aukščiausius emisijos standartus, temperatūrą viso transportavimo metu padeda kontroliuoti instaliuoti temperatūros reguliafimo prietaisai termografai.

Nuo 1940 metų, kai amerikietis Frederikas Makinlis Džonsas užpatentavo šaldytuvinės puspriekabės krovinių skyriaus kondicionavimo sistemą, ji iki mūsų dienų gerokai patobulėjo. Gamintojų nuolat tobulinamos ir pačios šaldytuvinės puspriekabės – jų konstrukcija, gamyboje naudojamos medžiagos.

Taip pat ir šiemet šioje rinkoje yra naujienų. Prancūzų gamintojas „Lamberet“ pasiūlė mėsos produktams gabenti skirtą puspriekabę, kuri kelyje yra gerokai stabilesnė ir geriau išlaiko temperatūrą už savo pirmtakes. Vokiečių gamintojas „Kögel“ šį rudenį pradeda gaminti universalią šaldytuvinę puspriekabę, kuri yra gerokai lengvesnė bei talpesnė už analogus. To pavyko pasiekti patobulinus puspriekabės konstrukciją – korpuso rėmą įleidus į grindis. Naująja puspriekabė galima bus transportuoti didesnės apimties, didesnio svorio krovinį.

Tobulesnės šaldytuvinės puspriekabės vežėjams suteikia daugiau galimybių, palengvina darbą.

Panašūs straipsniai:

Maisto produktų transportavimas: reikia ypatingo pasirengimo

Pavojingų krovinių pervežimas: aukščiausio lygio atsakomybė

Transportavimo paslaugos: lengviau atsikvėpti nepavyksta

 

 

Tags: , , ,
Prenumeruoti sklaidos kanalą šiaim įrašui

Vienas atsakymas

Jūsų komentaras