Degalinių „boikotas“ Prancūzijoje

Prancūzijoje trūksta degalų

Prancūzijoje trūksta degalų

Rugsėjo pabaigoje streikuojantys vežėjai Prancūzijoje pasėjo paniką dėl degalų kiekių. Daugumoje šalies degalinių stigo degalų, o kai kuriose jų išvis nebuvo. Dėl Darbo kodekso pakeitimų protestuojantys vežėjai ėmėsi konkrečių veiksmų – jie pirmiausiai užblokavo naftos terminalus, o paskui „užtvenkė“ magistralinės reikšmės kelius.
Šiaurės Prancūzijoje streikas labai greitai įgavo masinį pagreitį – vilkikai keliais judėjo itin lėtai, tad kitos transporto priemonės kelias ar net keliolika valandų važiavo „vėžlio“ tempu. Daugiausiai pasipiktinimo sukėlė tie Darbo kodekso pakeitimai, kurie kalba apie lankstesnes derėjimosi dėl darbo sąlygų galimybes ir netgi kur kas lankstesnį atleidimą iš darbo. Darbuotojas šiuo atveju praranda daug prieš tai turėtų teisių ir galimybių.
Profsąjungų derybos su politikais prasidės tik spalio pradžioje, todėl baiminamasi, kad iki to laiko protestuotojai pridarys nemažai žalos – pildamiesi neįprastai didelius kiekius degalų į savo transporto priemones, jie sukuria degalų atsargų stygių visoje šalyje. Prognozuojama, kad streikai užsitęs, nes įprastai Prancūzijos profesinių sąjungų atstovai derybas vykdo besitęsiant protesto akcijoms.

Rekomenduojame
Reikalinga kur kas modernesnė transporto infrastruktūros plėtra
Keičiasi krovininių automobilių stabdymo tvarka Rusijoje
Ar vežėjų draudimo bendrovė išvys dienos šviesą?

Tags: , , ,

Jūsų komentaras