Suvalkuose vežėjams – palankesnės sąlygos

Suvalkuose vežėjams – palankesnės sąlygos

Suvalkuose vežėjams – palankesnės sąlygos

Transporto kompanijos nelaukia, kol Lietuvoje bus įvestas atlyginimų koeficientas ar įgyvendintas „Mobilumo paketas“, ir domisi verslo perkėlimų į kitas Europos Sąjungos  (ES) valstybes. Tuo klausimu Lietuvos vežėjų asociacijos „Linava“ prezidiumo nariai Oleg Tarasov ir Artūras Telmentas lankėsi kaimyninėje Lenkijoje ir susitiko su Suvalkų specialiosios ekonominės zonos, Mokslo ir technologijų parko bei konsultacijų bendrovės specialistais.

Susitikime kalbėta apie transporto įmonių steigimą, licencijavimą, mokestinę aplinką, buhalterines bei draudimo paslaugas. Pavyzdžiui, Suvalkų specialiojoje ekonominėje zonoje veikiančioms įmonėms (tiesa, ne visoms veiklos rūšims), jei jos atitinka bent 4 iš dešimties kriterijų, gali būti suteikiamos mokesčių lengvatos, logistikos bendrovėms – net 15 metų. Verslas neremiamas tuo atveju, jei vystomas iš ES paramos lėšų. Vidutiniškai įsteigti bendrovę Lenkijoje užtrunka 1,5–3 mėnesius, o kaštai svyruoja nuo 5 iki 15 tūkst. eurų.

Vis dėlto aptarus visas sąlygas ir apskaičiavus paaiškėjo, kad pagal dabartinę situaciją 10 automobilių valdančiai bendrovei kurtis Lenkijoje kol kas neapsimoka, tačiau jei Lietuvoje bus įvestas atlyginimų koeficientas ar įgyvendintas „Mobilumo paketas“, toks sprendimas padėtų išsaugoti verslą ir būtų ekonomiškai pagrįstas. Na, o didesnės įmonės (pvz., 40 automobilių turinti) jau dabar vien dėl draudimo sąlygų skirtumo per metus sutaupytų apie 50 tūkst. eurų.

Jūsų komentaras