Techninę apžiūrą jau galima atlikti ne tik Lietuvoje

Techninę apžiūrą jau galima atlikti ne tik Lietuvoje

Techninę apžiūrą jau galima atlikti ne tik Lietuvoje

Prieš metus Lietuvos vairuotojai buvo nemaloniai nustebinti paskelbta naująja Lietuvos transporto registro sistema. Pagrindinė jos sąlyga – „lietuviška“ privalomosios techninės apžiūros pažyma, be jos transporto priemonė nebegali būti eksploatuojama keliuose. Ši sąlyga tąkart sukėlė didelį sumaišties vėją ir vežėjų gretose. Neoficialiais duomenimis, daugiau nei tūkstančiui Lietuvoje registruotų sunkvežimių, pagal sutartis dirbančių užsienio rinkose, iškilo grėsmė iškristi iš rinkos arba dirbti nelegaliai. Vienintelė galimybė to išvengti – grįžti į Lietuvą ir čia „praeiti“ techninę transporto priemonės apžiūrą. Vis dėlto vežėjus visai nesenai, bemaž prieš mėnesį, pasiekė džiugios naujienos – techninę apžiūrą sunkiasvorės transporto priemonės galės atlikti jau ir Vokietijoje. Tiesa, ne bet kur, o specialiai tam nustatytoje vietoje.

Susisiekimo ministerijos išplatintoje informacijoje apie parengtą įstatymo dėl techninės apžiūros pataisą teigiama, kad Lietuvoje užregistruotoms transporto priemonėms techninę apžiūrą nuo šiol galima atlikti ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europos ekonominėje bendrijoje. Pirmoji valstybė, kurioje jau galima atlikti techninę apžiūrą „lietuviškoms“ transporto priemonėms, kaip jau buvo minėta, yra Vokietija. Erfurto mieste yra kol kas vienintelis užsienyje techninės apžiūros centras, kurio techninė apžiūra galioja ir Lietuvoje.

Įvykdžius techninę apžiūrą Vokietijos apžiūros centre, transporto priemonės savininkas privalo kreiptis į bet kurią techninę apžiūrą atliekančią įmonę Lietuvoje, parašyti prašymą laikyti galiojančia privalomą techninę apžiūrą atliktą užsienio įmonėje, taip pat pripažinti kitus dokumentus, tokius kaip sumokėti mokesčiai, privalomasis civilinis draudimas ir kt. Technines apžiūras atliekanti įmonė per 5 dienas turi įvertinti prašyme pateiktą informaciją ir nuspręsti, ar Europos ekonominėje bendrijoje atlikta techninė apžiūra pripažįstama. Techninės apžiūros asociacijos atstovai tikina, kad jiems, tikrinant užsienyje atliktų transporto priemonių techninės apžiūros pripažinimo prašymą, svarbiausia bus ne klausimas, ar transporto priemonė tinkamai patikrinta, nes kolegų užsienyje darbo kokybe jie tiki. Svarbiausia bus įsitikinti, kad transportininkai pateikia nesuklastotus dokumentus, kad tikrai sumokėti visi privalomi mokesčiai ir kad transporto priemonė drausta privalomu civiliniu draudimu.

Rekomenduojame
LINAVA po daugybės metų turi kitą prezidentą – juo išrinktas Erlandas Mikėnas
Bendra Lietuvos-Lenkijos komisija svarstė logistams aktualius klausimus
Europos Komisija susirūpino transporto įmonėmis

Tags: 

Jūsų komentaras