TOP 10 – didžiausios Lietuvos transporto įmonės

TOP 10 – didžiausios Lietuvos transporto įmonės

TOP 10 – didžiausios Lietuvos transporto įmonės

2015-ieji Lietuvos transporto įmonėms pateikė nemenkų iššūkių – suprastėjusi verslo situacija Rusijos rinkoje, blogėjanti NVS šalių ekonominė būklė, Europoje prasidėjusi pabėgėlių krizė – visa tai tapo labai rimtais išbandymais net ir pačioms didžiausioms transporto įmonėms. Jų apyvarta šiek tiek sumažėjo, jei lygintume su 2014 m., tačiau atradus naujų rinkų, daugeliui įmonių pavyko atsilaikyti.

Transporto ir saugojimo veikloje dalyvaujančios įmonės reitinguojamos pagal pajamas. Šiemet ir vėl sąrašo viršuje išlieka  UAB „Girteka logistics“. Į pirmąjį dešimtuką patenka ir kitos šios įmonių grupės bendrovės: „Girteka cargo“, „Trasis“, „ME transportas“.

„Girteka“, įkurta 1996-aisiais, šiemet švenčia veiklos dvidešimtmetį. Tarptautinių pervežimų, sandėliavimo bei logistikos sprendimuose besispecializuojanti įmonė, dirba su didžiausiomis Europos šalių ir Rusijos kompanijomis.

Turėdama daugiau nei 7000 vairuotojų, beveik trijų tūkstančių nuosavų automobilių parką, pervežanti per 200 tūkst. krovinių per metus, įmonė vykdo kryptingą plėtrą, orientuotą į klientų poreikius. Nuolatinis technologinių procesų tobulinimas leidžia pasiekti geriausių rezultatų ir sėkmingai konkuruoti tarptautinėse rinkose.

Didžiausių Lietuvos įmonių sąraše rikiuojasi ir lietuviško kapitalo logistikos įmonė „Vlantana“, įsteigta 1992 metais, per daugiau nei dvidešimt metų sugebėjo pasiekti puikių rezultatų tarptautinėse rinkose ir pelnyti pripažinimą už technologinius sprendimus, kokybišką darbą ir nuolatinę plėtrą. Šiuo metu įmonėje dirba per 1250 darbuotojų. Kompanija valdo 800 vilkikų ir 1000 puspriekabių. Ji taip pat teikia muitinės sandėlių paslaugas.

Šalia šių didelių ir tarptautinio pripažinimo sulaukusių logistikos bendrovių, savo pozicijas tvirtai saugo UAB „Transekspedicija“. Šios įmonės aktyvus plėtimasis ir investicijos į didelio masto projektus – stebina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių transporto sektoriaus atstovus. Šiuo metu bendrovė turi per 200 automobilių. Čia dirba daugiau kaip 300 darbuotojų.

UAB „DSV Transport“ – dar vienas ekspedijavimo ir logistikos paslaugų „ryklys“. Kasmet šios įmonių grupės apyvarta auga ir gerokai perkopia 6 mlrd. EUR. Bendrovė teikia paslaugas kelių, jūros ir oro transportu. Pagrindinė įmonės būstinė yra Danijoje, o Lietuvoje veikia stiprios atstovybės Vilniuje ir Klaipėdoje.

Į didžiausių Lietuvos transporto įmonių sąrašą taip pat patenka „Lietuvos geležinkeliai“, „Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija“ bei „DFDS Seaways“.

Rekomenduojame
Populiariausi sunkvežimiai tarp Lietuvos vežėjų
Didžiausios Lietuvos transporto įmonės
TimoCom transporto birža, „Vičiūnai“ išvengia grįžimų atgal be krovinių
Kelių mokesčių sistema Belgijoje

Tags: , ,

Jūsų komentaras