Transportavimo paslaugos: Logiškas sprendimas – kompleksinė logistika

Transportavimo paslaugos - kompleksiniai sprendimai

Vis daugiau įmonių visame pasaulyje nusprendžia susitelkti tiek pagrindine veikla, o šalutines – transportavimo, logistikos, sandėliavimo – patikėti tose srityje besispecializuojantiems verslo partneriams. Juk tiek logistika, tiek transporto priemonės, jų padalinių išlaikymas ir valdymas reikalauja specialių žinių bei išteklių.

Logiškas sprendimas yra pasitelkti kompleksines logistikos paslaugas, vadinamas 3PL (angl. Third Party Logistics – trečiosios šalies logistika). Kompleksinė logistika – tai vienose rankose sutelktos prekių priėmimo ir sandėliavimo paslaugos, skirstymo ir transportavimo paslaugos, tai sąskaitų išrašymas, su prekių judėjimu susijusios informacijos valdymas ir pan. Trečiųjų šalių logistika užtikrina optimalius – paprastus, greitus ir pigius sprendimus. Tai auganti ir perspektyvi verslo sritis. Yra logistikos kompanijų, kurių biudžetas siekia kelis milijonus eurų. Jų teikiamų paslaugų spektras yra dar platesnis. Tokie stambūs logistikos centrai yra itin reikšmingi transportavimo paslaugų grandinei. Paprastai jie statomi prie stambiausių magistralių ir skirtingo transporto susikirtimo vietų, svarbių ekonomikos centrų. Tai sudaro palankias sąlygas plėtoti krovinių gabenimą įvairiarūšiu transportu, yra alternatyva apkrautiems kelių ir geležinkelių ruožams.

Tarptautiniai logistikos centrai siūlo logistikos sprendimus ir konsultacijas, konteinerių paėmimą iš uosto, įvairiarūšį transportavimą, tranzitinių krovinių judėjimo ir muitinės formalumų schemas, krovinių siuntų konsolidavimą ir dekonsolidavimą tarptautiniam vežimui, sandėliavimo, komercinių ir muitinės dokumentų tvarkymo ir kt. paslaugas. Taigi transportavimo paslaugų grandinė plečiantis logistikos centrams tampa sklandesnė ir patogesnė. Naudą pajunta visi: tiek tiekėjai, tiek logistikos centrų paslaugų ir transporto vartotojai.

Tags: , , ,