Netyla diskusijos apie transporto politiką

Netyla diskusijos apie transporto politiką

Netyla diskusijos apie transporto politiką

Transporto politika, regis, neišsemiama tema ne tik Briuselyje, bet ir Lietuvoje. Neseniai VGTU surengė diskusiją su EK nare Violeta Bulc. Renginyje dalyvavo ne tik Susisiekimo ministerijos, bet ir transporto įmonių atstovai, Lietuvos nacionalinė vežėjų asociacija „Linava“.

Pagrindinis dėmesys buvo skirtas pagrindiniams ES tikslams transporto srityje. Jie buvo įvardinti lakoniškai. Tai – efektyvumas ir jungiamumas. Buvo pateiktas Kinijos, siekiančios sukurti vieną „kelią“, pavyzdys. Susisiekimo ministras R. Masiulis pastebėjo, kad Lietuva šiame projekte gali tapti svarbia tranzitine grandimi.

Neišvengta ir pokalbių apie masinius draudimus nakvoti automobilio kabinoje ir baudas.  EK atstovė patikino, kad šis klausimas EK yra prioritetinis ir nėra galutinio atsakymo, kaip bus, tačiau pabrėžė, kad EK nepalaiko tokios tvarkos ir inicijuos pakeitimus.

Dėmesio sulaukė ir atrasis „Mobilumo paketas“, kurio esminė charakteristika – „švari“ emisija. R. Masiulis neatmeta galimybės, kad jei Lietuvoje ir toliau tarša išliks tokia didelė, bus galima svarstyti apie įstatyminį griežtinimą – žmonės bus priversti laikytis bendros ES pozicijos dėl aplinkos saugojimo. Kalbėta ir apie ateities transportą – autonomines transporto priemones, kurios, manoma, iki 2030 m. galės naudotis ta pačia infrastruktūra kaip ir tradicinės.

 

Tags: , , , ,

Jūsų komentaras