Vairuojui poilsio minutė, vagišiui – darbymetis

Krovinių pervežimas ir saugumas

Palyginti su daugelio kitų Europos valstybių keliais, krovinių pervežimas Lietuvoje yra palyginti saugesnis, čia įvyksta mažiau vagysčių bei plėšimų. Tačiau kiekvienai įmonei, kuri susiduria su tarptautiniais pervežimais, krovinių saugumas yra viena aktualiausių temų.

Estijos kriminalinė policija neseniai į dienos šviesą išvilko kelių plėšikus iš Lietuvos, kurie Estijos keliuose siautėjo ilgiau nei pusmetį. Jie nuvarė kelias dešimtis vilkikų su kroviniais, kurie priklausė rusų, švedų, suomių bei italų tarptautinių pervežimų kompanijoms. Plėšikų grobio bendra vertė – beveik milijonas eurų. Gaują sudarė trys Panevėžio ir Kauno nusikalstamos grupuotės. Auka būdavo nusižiūrima sustojus nakties poilsiui. Vairuotojas neatsispirdavo pasiūlymui kartu išgerti, o kai atsipeikėdavo, priekaba su kroviniu būdavo dingusi, vakarykščio „draugo“ pėdsakai – ataušę. Estų kriminalistų nagrinėjama byla dar neužversta, teismai tęsiasi.

ES keliuose transporto kompanijos dėl vagysčių kasmet patiria milijardus eurų nuostolių. Dauguma (40 proc.) vagysčių įvyksta trumpam sustojus, trečdalis – vairuotojams ilsintis, dažniau – nesaugomose stovėjimo aikštelėse, perkrovos vietose. Tarptautiniai pervežimai, taip pat ir kabotažiniai pervežimai, reikalauja ypatingo atsargumo.

Saugumo sistemos TimoCom Secure ekspertai primena, kad apgavysčių bei vagysčių gali padėti išvengti elementarios saugumo priemonės. Kad krovinių pervežimas būtų saugus, pirmiausia privalu ugdyti kiekvieno firmos darbuotojo budrumą.

Informacija apie krovinį nepateks piktavaliams asmenims, jeigu bus pasitelkiamos tik patikimos ryšio priemonės. Papildoma patikra visada būtina užsakant vežėją, su kuriuo iki tol neteko dirbti: tikrinti vairuotojo asmens tapatybę, gaunamų faksogramų bei CMR važtaraščio tikrumą ir pan. Kilus menkiausių abejonių, patariama kreiptis į krovinio vežėją ir transporto biržą (pvz., patikrinti duomenis TC Profile®).

 

Panašūs atraipsniai:

Transportavimo paslaugos Lietuvoje: siekimas užtikrinti aukščiausią kokybę

Tags: , , , ,

Jūsų komentaras