Vežėjų dienpinigiai dar kartą apie algų skaičiavimo tvarką

Ir dar kartą apie algų skaičiavimo tvarką

Ir dar kartą apie algų skaičiavimo tvarką

Vis diskutuojama dėl didesnių vilkikų vairuotojų atlyginimų: šiuo metu dauguma uždirba minimalią algą ir kartu mokami dienpinigiai, kurie yra neapmokestinami, todėl nukenčia būsima pensija, ligos išmokos ir kitos socialinės garantijos. Neseniai šis klausimas vėl nagrinėtas Seimo Socialinių reikalų komitete, tačiau į posėdį susirinkę „Linavos“, transporto kompanijų, profsąjungų atstovai bei politikai po ilgų diskusijų ir vėl nepriėjo prie bendros išvados.

Jau kelerius metus profesinės sąjungos ir kai kurie Seimo nariai reikalauja, kad vairuotojai gautų didesnius atlyginimus, nuo kurių būtų mokami mokesčiai „Sodros“ mokesčiai.  Tai turėtų įtakos ir didesnei pensijai, ir ligos išmokoms, ir kitoms socialinėms garantijoms. Transporto kompanijos sako, kad neišgalės mokėti daugiau, todėl bus priverstos uždaryti įmones, ypač mažas, arba perkelti verslą į kaimynines valstybes.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad neapmokestinamų dienpinigių išmokama tris kartus daugiau nei darbo užmokesčio. Todėl jei nebus kolektyvinio susitarimo, ministerija sieks, kad tolimųjų reisų vairuotojų atlyginimai būtų ne mažiau kaip dvi minimalios mėnesio algos (MMA), o tai yra 1,11 tūkst. eurų.

Šiuo metu apie 73 tūkstančiai vilkikų vairuotojų uždirba kiek daugiau nei MMA, o likusi atlyginimo dalis išmokama kaip dienpinigiai.

Tags: ,

Jūsų komentaras