Vežėjų transporto priemonės tampa krovinių sandėliais?

 

Vežėjų transporto priemonės tampa krovinių sandėliais?

Tarptautiniai krovinių pervežimai kruopščiai planuojami. Šiuolaikinės informacinės technologijos, sekimo sistemos transporto įmonėms leidžia numatyti tikslų krovinio pristatymo grafiką į kiekvieną objektą nepaisant atstumų. Pasirašoma krovinio pervežimo sutartis įpareigoja drausmės laikytis abi sandorio puses. Vežėjas privalo punktualiai paimti krovinį ir jį pristatyti į numatytą vietą. Užsakovas savo ruožtu įsipareigoja laiku pateikti krovinį ir jį iškrauti, neužlaikyti atvykusios transporto priemonės. Kiekviena prastovos valanda vežėjui reiškia augančias transportavimo sąnaudas. Dėl prastovų gali sugriūti maršruto planas, kyla pavojus pavėluoti į kitą krovinio iškrovimo ar pakrovimo vietą.

Vakarų Europos ir Baltijos šalyse krovinys paprastai turi būti iškrautas per vieną parą, o Rytų Europos ir Nepriklausomų valstybių sandraugos šalyse – per dvi paras (įskaitant muitinės formalumus), neskaičiuojant švenčių dienų bei savaitgalių. Jeigu iškrovimas vėluoja, numatomas apmokėjimas už prastovas. Vežėjui informavus užsakovą, nurodžius prastovos priežastis bei užfiksavus CMR važtaražtyje, už kiekvieną papildomą prastovos parą užsakovas vežėjui turi sumokėti po 150 eurų.

Vežėjai neretai skundžiasi, kad atvykus į iškrovimo vietą vairuotojai priversti ilgai laukti, kartais vien dėl dviejų trijų padėklų tenka prie sandėlio lūkuriuoti dvi tris paras. Užsakovai ęsą sąmoningai delsia, nes krovinius užlaiko siekdami sutaupyti lėšų už sandėlio nuomą. Apmokėjimas už prastovas esti mažesnis negu sandėlio nuoma. Transporto priemonės kaip „laikini sandėliai“ – nervinanti situacija, žinoma ne vienam vairuotojui iš Lietuvos. Kai kurie jų dėl to Vakarų Europoje jaučiasi esą diskriminuojami. Kita vertus, lazda su dviem galais. Dėl prastovų užsakovus keiksnojantys vežėjai patys ne visuomet laikosi sutarties sąlygų, į iškrovimo vietą atvyksta vėliau paskirto laiko. Tokiais atvejais užsakovas iš tiesų neapsidžiaugia.

Tags: , ,

Jūsų komentaras