„Vienos juostos, vieno kelio“ strategija: Kinija oficialiai dalyvauja

4324_2f06fc0f953996f212714b477ceb2271Susisiekimo ministerija, kuriai Rygoje vykusiame Kinijos ir Vidurio bei Rytų Europos vyriausybių vadovų susitikime atstovavo viceministras Saulius Girdauskas, su Kinijos Nacionalinės plėtros ir reformų komisija pasirašė susitarimo memorandumą dėl bendradarbiavimo uostų pramoninių parkų plėtros srityje.

„Pasirašytas dokumentas yra geras ženklas Kinijos bendrovėms, kurios domisi verslo galimybėmis Klaipėdos uoste, siekiančiame tapti Kinijos verslo ir krovinių tranzito Vakarų vartais į Europą. Šis susitarimas taip pat demonstruoja Lietuvos pasirengimą bendradarbiauti jūrų uostų ir jų pramoninių parkų plėtros srityje“, – teigė susisiekimo viceministras S. Girdauskas.

Memorandumas yra itin naudingas tiek ekonominiais, tiek politiniai sumetimais. Šiuo dokumentu Lietuva oficialiai patvirtino dalyvaujanti įgyvendinant Kinijos inicijuotą „Vienos juostos, vieno kelio“ strategiją, kurios viena iš rengėjų yra Nacionalinė plėtros ir reformų komisija.

Tai jau penktasis „Kinija+16“ susitikimas, kurio metu šalių Vyriausybių lygiu buvo aptarta bendradarbiavimo pažanga. Toks bendradarbiavimo formatas įkurtas 2012 m. Kinijos iniciatyva.

Rekomenduojame
Partijų nuostatuose trūksta dėmesio ekonomikos augimui
Prognozuojami sėkmingi rezultatai: transporto sektorius auga
Naujienos sunkvežimiams