Vilkikų gamintojams ir vairuotojams rūpi ekologija

Vilkikų gamintojams ir vairuotojams rūpi ekologija

Vilkikų gamintojams ir vairuotojams rūpi ekologija

Apie ekologišką vairavimą kalbama jau seniai, tačiau dažniausiai, kai kalba pasisuka šia tema, daugelis linkę galvoti apie mažus automobiliukus, nes vis dar gajus įsivaizdavimas, kad tik maža transporto priemonė, su negalingu varikliu, gali mažai teršti aplinką.

Sunkiasvorių transporto priemonių gamintojai taip pat vis labiau rūpinasi aplinkosauginėmis problemomis, gamindami vilkikus stengiasi naudoti tokias technologijas, kurios prisideda prie aplinkos saugojimo. Ir ne tik! Jie rengia ekologiško vairavimo varžybas sunkvežimiams. Šiemet, kaip ir kasmet, tokias varžytuves sunkvežimių vairuotojams surengė „Volvo“. Jos vyko Kačerginės trasoje ir į renginį sukvietė 12 šalies geriausių vairuotojų.

Visi renginio dalyviai turėjo galimybę varžytis su „Volvo FH series“ vilkikais. Pastarųjų išmetamų teršalų klasė – „Euro6“. Transporto priemonė – 500 arklio galių. Jie tempė puspriekabes, kurios buvo pakrautos. Krovinys įspūdingas – betono plokštės ir vandens rezervuarai. Toks „iššūkis“ parinktas neatsitiktinai, mat vanduo besiteliuškuodamas puspriekabėje gali sudaryti sunkumų įveikiant kliūtis.

Geriausiais vairuotojais buvo pripažinti Vadimas Jevgrafovas ir Mindaugas Tumas. Jie vyks atstovauti į Europos finalą, kuris birželį bus surengtas Poznanėje.

Rekomenduojame
Patarimai, į ką reikia atkreipti dėmesį pildant CMR važtaraštį
ES reglamentas dėl transporto įmonių reputacijos – reikalavimai griežtėja
Iš transporto į logistiką 4.0

Tags: , ,

Jūsų komentaras